Спеціальні потреби

Влада США посилює тиск на компанії та іноземних противників на тлі кібератак


Міністерка торгівлі США Джина Раймондо
Міністерка торгівлі США Джина Раймондо

Американська влада в неділю посилила тиск на компанії і іноземних противників, вимагаючи від них боротьби з кіберзлочинцями.

Адміністрація Байдена вивчає «всі варіанти», щоб захистити країну від злочинців, які використовують програми-вимагачі, заявила міністерка торгівлі США Джина Раймондо в інтерв'ю в неділю, коли їй було поставлено питання, чи розглядається можливість заходів військового характеру.

Раймондо не уточнила, якими можуть бути ці варіанти, зазначивши, однак, що це питання буде стояти на порядку денному зустрічі Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним 16 червня. Зростаюча загроза кібератак спонукала адміністрацію Байдена зайняти більш агресивну позицію щодо Росії, яка, як вважається, укриває злочинців.

«Ми не виключаємо жодних варіантів, думаючи про можливу відповідну реакцію, наслідки або відплату», - заявила Раймондо.

Тиждень тому кіберзлочинці атакували найбільшу в світі м'ясопереробну компанію, а в травні атаці піддався найбільший трубопровід у США. Атаки викликали побоювання перебоїв з поставками продовольства і палива.

Противники США мають можливість відключити всю енергосистему країни, заявила міністерка енергетики Дженніфер Гренголм в інтерв'ю CNN, зазначивши «тисячі атак на всі аспекти енергетичного сектора».

Недавні гучні атаки спонукали Байдена включити до порядку денного зустрічі з Путіним питання про приховування Росією хакерів. Білий дім планує використовувати саміт 16 червня, щоб донести до російського лідера чітке послання, заявили офіційні особи. Наступним кроком може стати дестабілізація комп'ютерних серверів, які використовуються для здійснення таких зламів, кажуть деякі експерти в області кібербезпеки.

Американська влада просять приватні компанії бути більш пильними і прозорими щодо атак. Міністр транспорту Піт Буттіджіч заявив у неділю, що травнева атака на Колоніальний трубопровід, яка привела до тимчасового дефіциту бензину, показала, що злам приватної компанії може мати загальнонаціональні наслідки.

«Наша уразливість в області кібербезпеки частково полягає в тому, що ваша міцність визначається міцністю найслабшої ланки», - заявив він в інтерв'ю CBS.

Компанії повинні попереджати федеральний уряд, коли вони піддаються атакам, заявила Гренголм, і перестати платити зловмисникам. «Ви не повинні платити викуп, тому що це тільки заохочує поганих хлопців», - сказала вона. При цьому, за її словами, вона не впевнена, що Байден або Конгрес готові заборонити виплату викупу.

Компанії повинні повідомляти про атаки із застосуванням програм-вимагачів, заявив сенатор-демократ Марк Уорнер в неділю. Однак він не став говорити, що підтримує ідею визнання таких платежів незаконними.

Дивіться також: "Аналіз ситуації із кібератаками на США".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG