Спеціальні потреби

У НАТО занепокоєні дедалі більшою залежністю Білорусі від Москви – Столтенберґ


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, 24 березня, 2021.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, 24 березня, 2021.

Північноатлантичний союз занепокоєний «дедалі більшою залежністю» Білорусі від Росії на тлі останніх політичних подій. Про це генеральний секретар союзу Єнс Столтенберґ заявив у інтерв’ю німецькому виданню Welt am Sonntag.

За його словами, союз НАТО готовий у разі надзвичайної ситуації захистити будь-яку країну, яка до нього входить, від загроз із Мінська чи Москви.

Столтенберґ не уточнив, про які конкретно загрози йдеться, але він натякнув, що під загрозою може опинитися територіальна цілісність самої Білорусі.

«Ми бачили, що Росія грубо порушувала територіальну цілісність таких країн, як Україна, Грузія і Молдова», – сказав він.

Столтенберґ зазначив, що Альянс «уважно моніторить події в Білорусі».

Генеральний секретар підкреслив, що союз все ще готовий до діалогу з Росією, і зазначив, що НАТО лишається оборонним за своєю сутністю.

Сусіди Білорусі – Польща, Литва і Латвія – мають найбільш жорстку риторику серед країн НАТО як щодо Москви, так і щодо режиму Олександра Лукашенка. Вони вимагають від Заходу більш жорстких санкцій проти Мінська через порушення прав людини.

Ця риторика лише посилилася після примусової посадки літака Ryanair та затримання опозиційного журналіста Романа Протасевича і його дівчини Софії Сапеги в столиці Білорусі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG