Спеціальні потреби

Росія: сотні жінок провели акцію на підтримку політв’язнів


Акція на підтримку політв’язнів в Росії.
Акція на підтримку політв’язнів в Росії.

У Москві і Санкт-Петербурзі 14 лютого жінки вишикувалися в ланцюг солідарності на підтримку дружини російського опозиціонера Олексія Навального, Юлії й інших жінок, які потрапили під репресії.

У руках в учасниць акції – біла стрічка, квіти і червоні сердечка з іменами переслідуваних за політичними мотивами.

Учасниці висловили солідарність із художницею Юлією Цвєтковою, політиками Любов’ю Соболь і Юлією Галяміною, художницею й активісткою Льолею Нордик, активістками Марією Альохіною, Люсею Штейн, Анастасією Шевченко, речницею Навального Кірою Ярмиш та іншими жінками.

Вони вимагали звільнити всіх політичних в’язнів, припинити сфабриковані кримінальні й адміністративні справи, припинити тортури на акціях і у відділеннях поліції та насильство на адресу мирних протестувальників.

На акцію солідарності прийшли невідомі в касках НАТО і з іграшковими автоматами. Ймовірно, чоловіки є активістами прокремлівського руху НОД. Вони роздають учасницям акції «долари», у відповідь жінки скандують «Ганьба!», повідомляє «МБХ медіа».

14 лютого також проходить акція «Любов сильніша за страх», анонсована прихильниками Олексія Навального. Раніше МВС, Слідчий комітет Росії і Генпрокуратура попередили про відповідальність за участь у неузгоджених акціях.

Прихильники критика Кремля Олексія Навального в неділю запалили свічки у дворах своїх будинків по всій Росії, незважаючи на попередження, що вони можуть бути заарештовані.

«[Президент Володимир] Путін - це страх. Навальний - це любов. Тому ми переможемо», - написав у Твіттері один з найближчих соратників Навального Леонід Волков, закликавши людей зібратися разом.

Навальний був заарештований в січні після повернення з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння в Сибіру. На думку багатьох західних країн, він був отруєний за допомогою нервово-паралітичної речовини. На початку лютого суд замінив йому умовний вирок на реальне тюремне ув'язнення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG