Спеціальні потреби

Адміністрація Трампа схвалила видобуток нафти і газу на території національного заповідника на Алясці


Адміністрація США у понеділок погодила план, що дозволяє видобуток нафти і газу на території Арктичного національного заповідника на Алясці, де протягом десятиліть було заборонено буріння.

Понад сім з половиною гектарів заповідника – домівка рідкісних тварин, в тому числі полярних ведмедів. Прийнятий республіканцями у 2017 році закон про податки дозволи передачу цих територій в довготерміновий лізинг, що було одним з ключових елементів стратегії Трампа по розширенню виробництва викопного палива на територіях, які перебувають у державній власності.

Міністерство внутрішніх справ каже, що може почати продаж нафтогазових ділянок вже до кінця цього року. Міністр внутрішніх справ Дейвід Бернхардт заявляє, що видобуток нафти на території заповідника може початись вже через 8 років.

Екологи, законодавці-демократи та організації корінних американців намагалися запобігти бурінню в заповіднику з 2017 року. Екологи особливо занепокоєні тим, що це відбувається за умов падіння цін на нафту. Берхардт каже, що потенційні інвестори не керуються поточними цінами на нафту, коли йдеться про бараторічні проекти.

Разом з тим, кілька великих банків вже оголосили, що не будуть фінансувати проекти нафто-газового буріння в арктичному регіоні. В МВС кажуть, що аукціони будуть проводитись попри те, що не було проведено ніяких сейсмічних досліджень.

Губернатор Аляски та конгресова делегація привітали рішення адміністрації, зяавивши, що це створить робочі місця та пожвавить економіку штату.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG