Спеціальні потреби

НАТО відкидає заяви Лукашенка про нарощування альянсом військових потужностей на кордоні з Білоруссю


NATO flag flutters during the celebration of the 15th anniversary of Lithuania's membership in NATO in Vilnius, Lithuania, March 30, 2019.
NATO flag flutters during the celebration of the 15th anniversary of Lithuania's membership in NATO in Vilnius, Lithuania, March 30, 2019.

НАТО відкинуло недільні заяви президента Білорусі Олександра Лукашенка про те, що альянс нарощує військову міць біля західного кордону цієї країни. Разом з тим вальянсі зазначили, що уважно стежить за ситуацією з виборами.

Раніше в неділю Лукашенко заявив, що НАТО дислокувало танки і літаки в 15 хвилинах від білоруського кордону.

«Нема нарощування сил НАТО в регіоні», - заявила речниця альянсу Оана Лангеску.

«Багатонаціональна присутність НАТО в східній частині альянсу не є загрозою для будь-якої країни. Вона носить суто оборонний характер та є пропорційною. Ця присутність має на меті запобігання конфліктам і збереження миру », - заявила речниця НАТО. Вона додала, що НАТЛО уважено слідкує за подіями в Білорусі та закликала до поваги основних свобод, в тому числі право мирний протест.

Разом з тим, в Кремлі заявили, що президент РФ Путін сказав Лукашенко, що Москва готова допомогти Білорусі у відповідності з договором про колективну безпеку, якщо це буде потрібно, і якщо буде зростати зовнішній тиск на Білорусь.

Тим часом, посол Литви в НАТО Дейвідас Матуліоніс на питання, чи планується у наступні дні екстрене зібрання послів НАТО для обговорення ситуації у Білорусі, відповів, що такого плану поки нема.

«Якщо ситуація погіршиться, тоді звичайно, все можливо», - додав посол. Він сказав, що в альянсі вже мали місце дискусії з цього питання, але на цій стадії рішення поки нема.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG