Спеціальні потреби

Китай здійснює кібератаки на американську виборчу систему – радник Білого дому з нацбезпеки


Пов’язані з китайським урядом хакери здійснюють напади американську виборчу інфраструктуру напередодні президентських виборів у листопаді. Про це заявив радник Білого дому з національної безпеки Роберт О’Браєн.

Напередодні у п’ятницю офіс Директора національної розвідки оприлюднив заяву, у якій йшлося, що Китай «розширює звою кампанію впливу», а Росія намагається підірвати передвиборчу кампанію кандидата від демократів Джо Байдена. У цій заяві відомство напряму не звинуватило Китай у хакерських атаках на пов’язані з виборами системи.

У неділю в програмі каналу «Обличчям до нації» радник з нацбезпеки Білого дому Роберт О’Браєн пішов далі, заявивши, що «вони (Китай – ред. ГА) хотіли б, щоб президент програв». «Китай - як Росія та Іран - вони здійснюють кібератаки та інші види хакерських дій проти нашої виборчої інфраструктури, проти наших вебсайтів і так далі», - заявив радник з нацбезпеки.

Китай неодноразово відкидав звинувачення у здійсненні кібернападів на американські компанії, політиків та урядові відомства. «Президентські вибори у США – це внутрішня справа, ми не маємо ніякої зацікавленості втручатися у них», - сказав у квітні міністр закордонних справ Китаю.

У недільному інтерв’ю О’Браєн сказав, що хакери намагалась зламати вебсторінки виборчих комісій по всій країні, які відповідальні за проведення виборів на місцевих рівнях та збір даних про громадян США.

«Це викликає справжнє занепокоєння. І це не тільки Росія. Спроби будь-якої країни втрутитись у наші вільні та чесні вибори, матимуть величезні наслідки», - попередив О’Браєн.

Раніше Офіс директора національної розвідки заявляв, що «противники» намагаються поставити під загрозу приватні комунікації американських політичних кандидатів та проникнути в американські виборчі системи напередодні виборів у листопаді. Також в офісі заявляли, що Китай не хотів би перемоги на виборах Дональда Трампа.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG