Спеціальні потреби

Голова Адміністрації контролю за харчами та ліками США не може передбачити, коли буде готова вакцина


Голова американської Адміністрації контролю за харчами та ліками (FDA) Стівен Ган заявив у неділю, що не буде робити прогнозів щодо того, коли буде доступна вакцина проти коронавірусу після того, як президент Трамп заявив, що вакцина або лікувальні засоби будуть готові "задовго до кінця цього року".

У своєму зверненні з нагоди Дня незалежності у Вашингтоні у суботу президент Трамп заявив, що США використовують свій "науковий блиск" для розробки методів лікування від COVID-19. "І ми, швидше за все, матимемо лікувальний засіб та/або вакцину до кінця року", - сказав Трамп.

На прохання прокоментувати цю заяву у неділю в програмі ABC "На цьому тижні", Ган відповів, що FDA в даний час контролює 141 клінічне випробування потенційних ліків від COVID-19. Однак він сказав, що не в змозі зробити прогнози щодо часу появи вакцини.

"Я не можу передбачити, коли буде доступна вакцина", - сказав він, зазначивши, що його агентство опублікувало вказівки щодо процесу розробки минулого тижня.

"Наша урочиста обіцянка американському народу полягає в тому, що ми приймемо рішення на основі даних та науки щодо безпеки та ефективності цієї вакцини", - додав він.

Провідні службовці охорони здоров’я заявили, що цілком можливо, що вакцина буде готова для використання до січня. Але вони також висловили обережність щодо кінцевих прогнозів, зауваживши, що в першу чергу важливо переконатись, що потенційна вакцина є ефективною.

Ентоні Фаучі, головний вірусолог США та член оперативною групи Білого дому по боротьбі з коронавірусом, заявив виданню The Hill у травні: "коли ви розробляєте вакцину, ви завжди повинні пам’ятати, завжди ставити питання про те, чи буде вакцина ефективною».

Раніше президент Трамп прогнозував, що вакцина буде готова до кінця року. У той час адміністрація заохотила компанії прискорити процеси розробки вакцини в рамках проекту під назвою "Операція Warp Speed".

Станом на неділю, у США зафіксовано понад 2,8 мільйона випадків заражень коронавірусом та приблизно 129 000 смертей. США повідомили про 54 500 випадків вірусу лише в четвер, згідно з базою даних університету Джона Гопкінса, що стало найбільшим добовим приростом в країні від початку пандемії.

XS
SM
MD
LG