Спеціальні потреби

ЄС відкриває кордони для 15 країн, але не для України


Українські урядовці пояснили чому

Європейський Союз офіційно рекомендував з 1 липня, коли відкриються зовнішні кордони Шенгенської зони, зняти обмеження на подорожі до ЄС з 15 країн.

Про це повідомила інформаційна агенція Euronews з посиланням на свої дипломатичні джерела.

За даними агенції, список з 15 країн, навколо якого точилися дебати, набрав достатньо голосів і був затверджений.

У цьому списку немає Сполучених Штатів - світового лідера за кількістю хворих на COVID-19, де зафіксовано понад 2,6 мільйона випадків коронавірусної хвороби.

А от Китай включили до переліку "безпечних" країн, яким дозволять в'їзд до Європи, - за умови, що й громадяни Євросоюзу зможуть їздити до Китаю.

Як і передбачалося, до списку країн, для яких з 1 липня відкриються кордони ЄС, не потрапила і Україна.

Згаданий перелік країн, які вважаються "безпечними" щодо COVID-19 і громадянам яких дозволений в’їзд в Євросоюз, обіцяють переглядати кожні два тижні. При цьому, як повідомляють європейські ЗМІ, окрім кількості нових випадків коронавірусної хвороби, зважатимуть на тенденцію розвитку епідемічної ситуації, а також на надійність статистичних даних тієї або іншої країни.

А тим часом, оцінюючи динаміку захворюваності в Україні, Міністерство охорони здоров’я України зафіксувало стрімке зростання шпиталізованих з коронавірусною хворобою, а також кількість пневмоній. За тиждень у травні, порівняно з тижнем у червні, число українців, що захворіли на запалення легень або були шпиталізовані у зв’язку з COVID-19, зросло майже удвічі.

“Це ще раз підтверджує, що COVID-19 швидко поширюється, зростає як рівень інфікування, так і рівень госпіталізації”, - заявив на брифінгу 30 червня міністр охорони здоров’я Сергій Степанов.

Міністр також зауважив: для того, аби потрапити до країн “зеленої” зони, необхідно мати кількість активних хворих не вище 16 на 100 тисяч населення. Натомість в Україні цей показник становить уже 57 активних хворих на 100 тисяч населення.

“Тому Україна вважається країною “червоної” зони, що обумовлює обмеження поїздок українців у країни ЄС”, – сказав головний лікар країни.

Своєю чергою, віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина в інтерв'ю українським ЗМІ заявила, що подорожувати до ЄС українцям перешкоджає те, що динаміка поширення пандемії в Євросоюзі і в Україні різна.

"Ми розуміємо, що з 1 липня дива не станеться і всі кордони не відкриються. Але це пов'язано не з Україною, а з тим, що в усій Європі дуже різна динаміка щодо захворювання. І в Україні динаміка дуже різна," - сказала Стефанишина.

Як вона додала, Україна постійно обмінюється з ЄС оперативною інформацією стосовно поширення коронавірусу.

"Це, можливо, не буде якийсь одномоментний процес, це буде поступовий процес відкриття кордонів. І він буде залежати, зокрема, від наших статистичних показників, які поки що не дозволяють нам активно включатися в діалог щодо відкриття кордонів", - зауважила віцепрем'єрка.

Дивіться також: Кока-Кола, Старбакс і Хонда доєдналися до компаній, які бойкотують Фейсбук. Відео

Кока-Кола, Старбакс і Хонда доєдналися до компаній, які бойкотують Фейсбук. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG