Спеціальні потреби

Фармацевтична компанія Johnson & Johnson починає випробування вакцини проти коронавірусу на людях у вересні


Американська фармацевтична компанія Johnson & Johnson каже, випробування на людях їх експериментальної вакцини проти коронавірусу почнеться вже у вересні, а на початку наступного року вона буде готова для використання у критичних випадках.

У понеділок керівництво компанії повідомило, що разом з Міністерством охорони здоров’я та соціальних послуг США виділяє 1 мільярд доларів на розробку вакцини. Якщо випробування на людях пройде вдало, вони готові виробити понад мільярда доз вакцини. Вже на початку 2021 року, кажуть в компанії, перші партії вакцини будуть доступні для використання у критичних випадках.

В інтерв’ю телеканалу NBC виконавчий директор компанії Алекс Горскі сказав, що дослідження вказують, що вакцина скоріш за все буде ефективною. «Ми маємо кандидата, який має високий великий шанс бути успішною зброєю проти COVID-19. Ми маємо виробничі потужності, щоб запустити виробництво у порівняно короткі строки», – сказав Горскі.

Після того протягом кількох тижнів компанія планує збільшити виробництво з тим, щоб до середини 2021 року мати вже кілька сотень мільйонів доз, а до кінця року – мільярд доз вакцини.

Johnson & Johnson каже, розробляє вакцину в рамках програми «неприбуткового виробництва», втім не знає, скільки вакцина коштуватиме споживачеві.

Інша американська фармацевтична компанія Moderna Therapeutics of Cambridge вже почала випробування на людях своєї версії вакцини. Міністерством охорони здоров’я та соціальних послуг каже, що працює з обома компаніями, щоб прискорити розробку вакцини.

Всі потенційні вакцини повинні пройти кілька етапів випробування, щоб забезпечити їх ефективність та безпеку. Над розробкою вакцини проти COVID-19 нині працюють науковці по всьому світу.

XS
SM
MD
LG