Спеціальні потреби

У Бразилії помер «батько босанови» Жуан Жілберту


João Gilberto - The Boss of the Bossa Nova
João Gilberto - The Boss of the Bossa Nova

Жуан Жілберту, бразильський співак, гітарист, автор текстів, відомий як один із засновників напрямку босанова помер у віці 88 років, у своєму будинку в Ріо-де-Жанейро. Світової популярності Жілберту набув у 60-их роках, коли став музичною іконою Бразилії. «Його боротьба (з хворобою – ред. ГА) була достойною. Він намагався втримати гідність у той час, як втрачав незалежність», - написав у повідомленні про його смерть у Фейсбуці син музиканта Жуан Марчело.

Босанова, поєднання джазу та бразильського фольклору, дебютувала на музичні сцені з іконічною композицією «Дівчина з Іпаніми», яку виконала його дружина Аструд Жілберту. У 60-их та 70-их Жілберту жив у Сполучених Штатах, де працював з відомими американськими джаз музикантами, в тому числі і саксофоністом Стеном Ґетсом. Жілберту отримав дві нагороди Ґреммі. У 1980 році він повернувся на батьківщину.

Останні роки музикант уникав журналістів та публіки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG