Спеціальні потреби

Чи дійсно українці мають більше вихідних на свята, ніж решта світу?


У календарі на 2019 рік в Україні 11 державних свят - офіційних вихідних днів: Новий рік, Різдво Христове (7 січня і 25 грудня), "8 березня", Великдень, "Першотравень", День Перемоги, Трійця, дні Конcтитуції, незaлежності і Захисника України. Чи дійсно це більше за решту світу?

США

У США рік від року так званих федеральних, тобто загальнодержавних свят - 10. Крім Нового року та Різдва, це День Мартіна Лютера Кінга, День Президентів (день народження першого президента Джорджа Вашингтона), День пам'яті (вшанування загиблих на службі в лавах американської армії), 4 липня - День незалежності, День праці (перший понеділок вересня), День першовідкривача Америки - Колумба, День ветеранів (всіх, хто колись служив в американській армії), День подяки.

Якщо свято випадає на суботу, вихідним стає п'ятниця перед цим днем, якщо у неділю - то вихідний у наступний понеділок. Інакшим чином вихідні дні офіційно не об'єднують і не відпрацьовують, але працівники часто беруть вихідні за власний кошт, аби мати довші свята.

При цьому, урядові працівники у США мають право на оплачувані вихідні на ці свята, а от компанії приватного сектору не зобов'язані давати працівникам вихідні, це залишається на розсуд роботодавців. Проте все ж понад 90% компаній дають працівникам вихідні на Різдво, День подяки, Новий рік, День пам'яті, День праці.

Також в Америці немає офіційних релігійних свят, крім Різдва, до того ж єврейське населення в цей день також відзначає Ханнуку. Великдень та Песах і без того припадають на вихідні, але для того, щоб відвідати родину або зробити собі довгі вихідні, американці часто беруть додаткові вихідні дні за власний рахунок. Так само й на Трійцю, Рош-Хашана, Ураза-байрам або на інші релігійні свята.

Європа

У Німеччині вихідні дні визначає кожна із 16 федеральних земель, однак усі вони мають 9 офіційних свят. Новий рік, Свято весни та праці (1 травня), Вознесіння Господнє, Трійця, День німецької єдності (3 жовтня), а на Різдво і Великдень німці мають по два вихідних дня - 25 і 26 грудня та Страсна п'ятниця й Поливаний понеділок.

Французи мають 11 державних свят. До звичних для українців Нового року, Різдва, Великодня (вихідний - у понеділок після свята), Дня праці (1 травня) і перемоги (8 травня), додаються День взяття Бастилії (14 липня), День всіх святих (1 листопада), День перемир'я (11 листопада - на знак закінчення Першої світової війни), та християнські - Вознесіння Господнє, День Святого Духа та Внебовзяття Марії.

Однак, якщо свято випадає на суботу чи неділю день, вихідний не переносять на інший день. А два регіони - Альзас і Мозель - мають іще два додаткових свята - Страсна п'ятниця та День Святого Стефана.

Світ

З усіх країн у світі Камбоджія має найбільше державних вихідних днів - 27 на рік (хоча у 2020 році посадовці обіцяють зменшити кількість свят до 20), далі йде Шрі-Ланка - 25, Індія та Казахстан - по 21, Колумбія, Філіппіни, Тринідад і Тобаго - 18, Китай, Гонконг - 17, Таїланд, Туреччина й Пакистан - 16.

Найрідше відпочиває Мексика - там лише 7 офіційних святкових вихідних днів, у Великій Британії та Нідерландах - 8.

Дивіться також: Український стартап Allset для замовлення їжі підкорює Кремнієву долину. Відео

Український стартап Allset для замовлення їжі підкорює Кремнієву долину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

  • 16x9 Image

    Марія Прус

    В українській службі Голосу Америки з 2016 року. Висвітлює політику, культурні та соціальні події, а також життя української громади у США. Має ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

XS
SM
MD
LG