Спеціальні потреби

США вимагатимуть відповідальності за вбивство Хашокджі – Держсекретар Помпео


Держсекретар США Майк Помпео заявив у неділю, що США попросять наслідного саудівського принца Мухаммеда бін Салмана зробити все, щоб люди, які вбили журналіста Джамала Хашокджі, були притягнуті до відповідальності за цей злочин.

«Ми будемо і далі вести діалог з наслідним принцом і саудівської стороною, щоб домогтися повної і всебічної відповідальності тих, хто причетний до неприйнятного вбивства Джамала Хашокджі», - заявив Помпео в неділю після зустрічі в Досі з міністром закордонних справ Катару шейхом Мухаммедом бен Абдель Рахманом аль-Тані.

Хашокджі був убитий в жовтні під час відвідування консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, Туреччина. Спочатку Саудівська Аравія заявляла, що він благополучно покинув дипломатичну місію, але пізніше визнала, що він був убитий в будівлі в результаті несанкціонованої операції, як назвали її саудівські офіційні особи.

Туреччина заявила, що наказ про вбивство журналіста Washington Post надійшов з вищих ешелонів влади в Ер-Ріяді, але саудівські офіційні особи наполягають, що наслідний принц не віддавав такого наказу.

Помпео прибув в Ер-Ріяд після переговорів в столиці Катару Досі, яким передували зупинки в Йорданії, Іраку, Єгипті, Бахрейні та Об'єднаних Арабських Еміратах в ході його тижневого турне по Близькому Сходу.

XS
SM
MD
LG