Спеціальні потреби

Глава Стратегічного командування ЗС США не натисне ядерної кнопки, якщо вважатиме відповідний наказ Трампа незаконним


Виступаючи на Міжнародному форумі з безпеки в Галіфаксі, глава Стратегічного командування збройних сил США Джон Гайтен заявив, що не натисне ядерної кнопки, якщо вважатиме відповідний наказ президента Трампа незаконним.

«Якщо ви виконаєте незаконний наказ, ви потрапите до в’язниці. Це стосується як стрілецької зброї, так і ядерної бомби, всього. Цей процес працює дуже просто. Я даю свою пораду президенту. Він каже мені, що робити. І якщо це незаконно, знаєте, що стається? Я скажу, пане президенте, це незаконно. І знаєте, що він зробить? Він запитає мене, що буде законним? І ми знайдемо варіанти дій, які відповідають закону. Так це працює», - заявив генерал.

Напередодні у Конгресі США пройшли слухання про обмеження влади президента над ядерною кнопкою. У разі нападу президент може самостійно віддати наказ про ядерний удар у відповідь. Конгрес хоче обмежити повноваження президента щодо превентивного ядерного удару.

На цьому тижні президент США Дональд Трамп повернувся з 13-денного турне країнами Південно-Східної Азії. Головною темою переговорів була проблема ядерної програми Північної Кореї. У серпні цього року глава Білого дому заявив, що відповіддю на погрози Пхеньяна стане «вогонь і лють», пригрозивши вирішити питання військовим шляхом.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG