Спеціальні потреби

Російська авіація наносить удари по Алеппо


Через кілька годин після закінчення тривав три дні режиму припинення вогню в обложеному сирійському місті Алеппо поновилися бойові дії. Російська і сирійська авіація справила серію нових повітряних ударів, а повстанці обстрілюють підконтрольні уряду західні райони міста з установок «Град», нещодавно отриманих від своїх сторонників з країн Перської затоки.

У той час, як увага міжнародної спільноти прикута до наступу на Мосул, останній великий оплот «Ісламської держави» в Іраку, серйозні зіткнення розгорнулися і на півночі Сирії.

Одночасно з активізацією бойових дій в Алеппо на північ від нього йде боротьба за місто Тель-Рифат. Підтримувані Туреччиною повстанці, частина яких є союзниками США, штурмували Тель-Рифат, намагаючись звільнити його від курдських бійців (союзників Заходу), які витіснили з міста місцевих арабів у лютому.

Демократичні Сили Сирії, в яких домінують курди, стверджують, що вони захопили Тель-Рифат і кілька сусідніх сіл, щоб не допустити їх переходу в руки військ, лояльних сирійському президенту Башару Асаду, стрімко наступаючих за підтримки Росії. Однак курдські бійці витіснили арабів і не дозволяють їм повернутися в місто, повідомили «Голосу Америки» у вересні кілька біженців з Тель-Рифата, які проживають в таборі для біженців на півдні Туреччини.

Захоплення викликав обурення у повстанців, які звинуватили курдів в зраді і пообіцяли помститися і повернути Тель-Рифат, який історично є арабським містом.

Відновлення бойових дій в Алеппо і зіткнення між повстанцями і курдами на північ від нього ведуть до подальшого погіршення і без того трагічну долю цивільного населення, підкреслюють представники ООН.

У п'ятницю ООН була змушена відкласти заплановану медичну евакуацію зі східних регіонів Алеппо, оскільки угруповання, які ведуть бойові дії в місті, не надали гарантій безпеки. За оцінками ООН, близько 250 тисяч жителів східних районів Алеппо потребують термінової допомоги. Ще сотні людей необхідно евакуювати для надання їм медичної допомоги. Вантажні машини ООН і Червоного Хреста із гуманітарною допомогою вже кілька тижнів перебувають біля кордону з Туреччиною, чекаючи гарантій безпеки для доставки вантажів.

В рамках короткого перемир'я сирійські та російські війська відкрили вісім коридорів, за якими мирні жителі могли безпечно залишити місто. Два коридори були призначені для повстанців, які хотіли скласти зброю і втекти. За повідомленнями ЗМІ, лише деякі серед жителів міста і повстанців скористалися цією можливістю.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG