Спеціальні потреби

Ештон Картер в Іраку зустрівся з курдськими лідерами


Міністр оборони США Ештон Картер прибув у неділю в місто Ербіль на півночі Іраку, де він зустрівся з курдськими лідерами і бойовими командирами, які беруть участь в операції зі звільнення Мосула від екстремістів «Ісламської держави».

Про візит Картера не було оголошено заздалегідь. Незабаром після прибуття він зустрівся з курдським лідером Масудом Барзані - президентом курдського регіону на півночі Іраку, що користується широкою автономією.

Курдські загони пешмерга просуваються до міст на північний схід від Мосула, щоб прокласти іншим бойовим частинам дорогу до міста, населення якого становить близько мільйона осіб, з тим, щоб витіснити з нього бойовиків «Ісламського держави».В ході зустрічей Картера з курдськими лідерами обговорювалося питання про роль Туреччини в операції зі звільнення Мосула. У суботу глава Пентагону зустрівся в Багдаді з прем'єр-міністром Іраку, а днем раніше - в Анкарі - з президентом Туреччини.

Прем'єр-міністр Іраку Хайдер Абаді відхилив пропозицію Туреччини взяти участь у військовій операції з повернення контролю над містом. Абаді повідомив в суботу, що існуючий альянс буде вести битву самостійно, без допомоги Туреччині. Він заявив про це в Багдаді після незапланованих переговорів з Картером, які мали на меті знизити зростаючу напруженість між сунітським керівництвом Туреччини і шиїтським урядом Абаді.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у вівторок висловив вимогу, щоб його країні була відведена певна роль в битві за Мосул, і попередив, що вже розміщені на півночі Іраку турецькі війська не будуть підкорятися наказам шиїтського уряду в Багдаді. «Турецька армія не настільки втратила якість, щоб отримувати накази від вас», - заявив Ердоган у виступі, адресованому Абаді. «Я знаю, що турецька сторона хоче взяти участь, - відповів іракський прем'єр в суботу. - Ми говоримо їм: дякуємо, але це те, з чим впораються іракці. Іракці звільнять Мосул і решту території».

Зі свого боку, Картер в бесіді з журналістами в Багдаді назвав питання про роль Туреччини в битві за Мосул важкою темою. Він також підкреслив, що іракський суверенітет є ключовим принципом в боротьбі з «Ісламським державою».

«Я хочу підтвердити, наскільки життєво необхідною є повна повага суверенітету Іраку з боку кожної країни, яка бере участь в операції. Це той принцип, якого на 100 відсотків дотримується міжнародна коаліція у вьому, що вона робить в цій країні», - сказав Картер.

Очікується, що операція зі звільнення другого величиною міста в Іраку за допомогою підтримуваної США коаліції з 60 країн, триватиме принаймні кілька тижнів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG