Спеціальні потреби

Протести в Шарлотті перейшли у мирну фазу


П’яту ніч поспіль тривають протести у містечку Шарлотт, Північна Кароліна. У суботу демонстрації розгорілися з новою силою, після того як влада оприлюднила відео записи з поліцейської машини і нагрудної камери одного з офіцерів, на якому видно момент убивства поліцейськими чорношкірого чоловіка. Той вийшов з авто і спиною прямував у напрямку поліцейських. Правоохоронці наполягають, чоловік мав пістолет і чинив непокору. Очевидці та учасники протестів ці твердження заперечують.

Демонстрації у Шарлотті проходять під гаслами «життя чорношкірих має значення». Як повідомляють журналісти «Голосу Америки», до учасників приєдналися люди усіх рас та соціальних прошарків. Протести, які у перші дні супроводжувалися погромами та сутичками з поліцією, зараз проходять мирно.

Капітан районного поліцейського відділку Майк Кампанья, який став місцевою знаменитістю та Інтернет зіркою за своє вміння знаходити спільну мову з учасниками протестів, сказав «Голосу Америки», що сподівається, що здоровий глузд візьме верх над емоціями:

«Для нас важливо більше слухати і менше говорити. Коли люди виходять на вулиці, вони хочуть бути почутими. Ми даємо їм можливість висловитися. Я сподіваюся, це заспокоїть ситуацію».

Симпатію до протестувальників проявляють і інші правоохоронці. Волонтери, так звані «команди на велосипедах», циркулюють поміж протестувальниками, пропонуючи воду та їжу, готові надати будь-яку допомогу. Попри те, що с четверга у місті оголошена комендантська година з півночі, поліція не арештовує активістів, які протестують мирно після 24 години.

«Комендантська година була введена для підтримки спокою, а зараз у нас проходять мирні протести», - каже майор поліції Джералд Смит. Дехто з протестуючих висловився проти присутності на вулицях міста службовців Національної гвардії та закликає до їх усунення. Але багато з гвардійців – мешканці міста Шарлотт, тому ситуацію у місті сприймають з особистим болем.

«Серце розривається. Могло б бути ще гірше, але місто відреагувало швидко», - каже гвардієць Рікі Діксон.

XS
SM
MD
LG