Спеціальні потреби

Президент Філіппін пообіцяв грошову винагороду за вбивство наркоторгівців


.
.

В ході передвиборної кампанії Дутерте заявляв, що розширить можливості військових і поліції в боротьбі з наркозлочинністю, але в суботу він закликав приєднатися до цієї боротьби звичайних громадян.

У своєму виступі перед радісної натовпом прихильників, яке транслювалося по телебаченню, Дутерте заявив, що буде виплачувати по 107 тисяч доларів за убитих наркоділерів. Він також виступив з попередженням, адресованому наркоманам, які, за його словами, не здатні реабілітуватися: «Якщо ви зв'яжетеся з наркотиками, я вас уб'ю».

Дутерте, який проводив кампанію на платформі жорсткої боротьби зі злочинністю, заявив, що філіппінці, які допоможуть йому в боротьбі з криміналітетом, будуть винагороджені. За його словами, якщо наркоділер буде чинити опір арешту чи доставку до поліцейського відділку і загрожуватиме громадянину вогнепальною зброєю або ножем, то його «можна вбити».

Правозахисні організації висловлюють обурення у зв'язку із закликами обраного президента, стверджуючи, що подібна політика несе в собі потенційну небезпеку. Дутерте вступає на посаду президента Філіппін 30 червня.

XS
SM
MD
LG