Спеціальні потреби

Світ відзначив Міжнародний день солідарності трудящих


Сотні тисяч людей у світі відзначили маршами та акціями протестів День міжнародної солідарності трудящих. В Південній Кореї десятки тисяч незадоволених протестували проти планів уряду реформувати трудове законодавство. Учасники акції кажуть, що законопроект Президента Парк та її консервативної партії спростить для компаній процес звільнення робітників. Люди також вимагали збільшення мінімальної заробітної плати. За порядком слідкувало 10 тисяч правоохоронців, втім, сутичок вдалось уникнути.

В Малайзії президент Торгівельної профспілки Абдулла Сані розкритикував угоду про Транс-Атлантичне Партнерство, зазначивши, що її умови шкодять працівникам. Партнерство було підписано 4 лютого 13 країнами, в тому числі і США. Протягом двох років його мають ратифікувати країни-підписанти.

В Індонезії пройшли акції з вимогами підвищення заробітної плати для покращення їх умов життя. Нині в Індонезії нараховується 111 мільйонів працівників. Більшість з них – низькокваліфікована робоча сила.

Першотравневі мітинги відбулись також на Тайвані. В Тайбеї тисячі протестувальників вийшли на вулиці міста з вимогами підняти мінімальну заробітну плату та скоротити робочий день. Заробітна плата молодих працівників на Тайвані вже протягом довшого часу залишається на однаковому рівні. Все важче стає знайти роботу на повну ставку в країні, економіка якої страждає від скорочення експорту.

Протести також пройшли в Гонконгу, на Філіппінах та в Камбоджі. Втім, всі вони носили переважно мирний характер.

В Туреччині, на відміну, першотравнева демонстрація закінчилась зіткненням з поліцією. За порядком в Стамбулі слідкували 25 тисяч правоохоронців, багато автошляхів було перекрито. Влада дозволила профспілкам провести акції у спеціально відведених районах біля аеропорту. Втім, коли протестувальники спробували потрапити на площу Таксім , проти них було використано сльозогінний газ. Серед учасників мітингу були члени про-курдської Народної Демократичної партії.

XS
SM
MD
LG