Спеціальні потреби

Американський інвестор профінансує українські стартапи


Money
Money

«Україна шукає стартапи» - конкурс бізнес-ідей організував у Києві американський інвестор Джон Вон Ейкен та міжнародна консалтингова компанія KPMG.

Українських бізнесменів-початківців навчають, як зацікавити інвесторів, та обіцяють профінансувати найкращі з проектів. Конкурс викликав ажіотаж серед молодих підприємців, і кажуть – восени буде новий. Можливо, навіть з’явиться телешоу «Україна шукає стартапи» за зразком «Україна шукає таланти».

Один з із бізнес-проектів, що бере участь у конкурсі – пекарня на дровах, що з’явилась у райцентрі Іваничі у Волинській області. У Ліди Василівни прабабця, бабуся і мама пекли вдома хліб. Ось і в самої пані Ліди пахтить із двору хлібним духом. ЇЇ буханці із пічки смакують краще, ніж пишні булки із супермаркету.

«Тому що то свій, домашній», - пояснює пекар.

Вона вивчилась на технолога й усе життя працювала по хлібзаводах. Але ніколи не забувала мамин рецепт, засвоєний з дитинства.

«Хліб печеться в печі, на дровах. Це ж чути на пів-Іваничів, коли хліб у печі печеться. І рум’янець, і шкоринка», - розповідає вона.

У тому рецепті – жодних барвників чи розпушувачів.

«Сіль, вода, дріжджі і мука, і все. І руки», - каже Ліда.

Традиційний хліб на дровах – такий, як пекли по селянських хатах тут на Волині – віднедавна з’явився на полицях райцентрівського магазину в Іваничах.

«Це наш, який фабричний! Це наш хліб, у нас випікається в Іваничівському районі, в Іваничах. Хороший, як домашній хліб. Не гірше, ніж печуть у селі вдома», - говорить пекар.

Нова невеличка пекарня запрацювала у покинутому приміщенні колишньої котельні. Тут зробили капремонт і побудували піч – прототип домашньої сільської, хіба що більших розмірів. І тепер випікають паляниці за старовинними технологіями. Житнє й пшеничне борошно, ніяких добавок. Вручну, на соснових та березових дровах. Засновники бізнесу кажуть – колись на Волині було повно таких маленьких пекарень, у кожної свій секрет випікання і своє фірмове тавро.

«Ми зібралися з нашими партнерами і подумали, що хтось же має і хліб пекти», - розповідає Генріх Шимонович з компанії «Хлібний майстер».

Стару культуру хлібопечення вони мріють відродити тут в Іваничівському районі. Щоб у кожному селі з’явилася своя пекаренька, а при ній крамниця та кав’ярня. Мріють збирати рецепти по віддалених селах і водити на екскурсії на виробництво дітей із місцевих шкіл.

Щоб реалізувати свою мрію і розширити пекарський бізнес, самого ентузіазму замало. Українським підприємцям-початківцям необхідні фінансові ресурси. Допомогти хлібопекарям з Волині й іншим новачкам у бізнесі взялась одна з найбільших світових консалтингових мереж KPMG та відомий американський інвестор, бізнес-тренер Джон Вон Ейкен. Він запустив програму «Україна шукає стартапи», на яку подалися тисячі претендентів. Найперспективніші бізнес-проекти відберуть на конкурсі і профінансують. За інтерес інвесторів змагаються найрізноманітніші ноу-хау. Наприклад, як з допомогою соцмереж в онлайн-режимі контролювати владу на місцях.

«Наша ідея – це можна це назвати соціологія онлайн, жива соціологія», - пояснює керівник проекту «Транай» Михайло Войтович.

Або як будувати дешеве житло з допомогою 3D-принтера.

А організатор конкурсу обіцяє не тільки привести в Україну нових інвесторів, але й сам проінвестувати котрусь із бізнес-ідей. Він каже, Україна - це зараз суцільний стартап. Хто ризикне вкласти гроші, той не програє.

«Якщо конкурс пройде успішно, я думаю, мені вдасться переконати більше людей інвестувати в ці бізнес-проекти. І якщо справи підуть так, як я це собі уявляю, то вже за років за два, як закінчиться війна на Сході, сюди прийде багато інвесторів і Україна стане фінансово успішною. Україна знаходиться в центрі Європи, вона надто велика і надто важлива. І по закінченні оцих кількох проблематичних років я бачу тут величезні можливості для інвестицій», - каже Джон Вон Ейкен.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG