Спеціальні потреби

Пол Раян замість Бейнера - чого очікувати?


Пол Раян - новий спікер Палати Представників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Пол Раян - новий спікер Палати Представників. Відео

Новообраний спікер Палати Представників США Пол Раян заявив, що працювати з президентом Обамою над його імміграційною реформою було б абсолютною дурницею. Заява спікера, представника консервативного крила республіканської партії у Конгресі, наочно демонструє наскільки непростими будуть відносини Білого Дому і Конгресу протягом останнього року президентства Обами. Пол Раян замінив на посаді більш поміркованого Джона Бейнера.

44-ри річний Пол Раян, представник молодого покоління консервативного крила Республіканської партії, керуватиме нижньою палатою американського парламенту. Він замінить на цій посаді Джона Бейнера, який 6 років був на чолі нижньої палати законодавчого органу США

Спікер Палати Представників у разі надзвичайної ситуації - наступний після віце-президента заступник президента. Його роль в Конгресі є ключовою, пояснює історик Мет Васнєвський:

«Спікер став ключовою фігурою у Палаті Представників. Його слово вирішальне практично у всьому, що відбувається у цій частині Конгрес».

Спікер також представляє Палату Представників на переговорах з Сенатом чи у зустрічах з Президентом

«Окрім того, він лідер партії, яка фактично і обирає його на цю посаду. Тож він відповідає перед своєю партією за просування вигідних їй законів, сприяє новим кандидатам на виборах, допомагає фінансувати партію. У нього велика відповідальність», - пояснює професор політології Католицького університету Метью Ґрін.

Першим спікером було обрано Фредріка Мюленберга, в 1789му. Тоді ця роль не мала такої політичної ваги, як тепер, пояснюють історики.

«Раніше спікер мав так би бути поза політикою. Але з тим як партії ставали потужнішими у 19 столітті, спікер все більше ставав партійним лідером», - каже Ґрін.

«У сучасному Конгресі це людина, яка визначає політику, домовляється з різними групами у своїй партії і також шукає компроміси з опозиційною партією», - говорить Мет Васнєвський.

Цікаво, що Спікером Палати Представників може бути будь-хто, не обов‘язково конгресмен.

«Конституція дуже нечітко визначає, хто може бути спікером. Все, що там говориться: Палата Представників мусить обрати спікера. Тобто теоретично, хто завгодно може бути спікером. Для цього навіть не треба бути членом Конгресу», - пояснює Ґрін.

Досі кожен із 53-ьох попередніх спікерів був членом Конгресу. Відповідно до усталеної традиції, кандидатуру спікера висуває партія, що має більшість у Палаті Представників. Далі кандидат обирається простою більшістю під час голосування усіх 435 членів Палати Представників.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG