Спеціальні потреби

Керрі і Лавров обговорили перспективи політичного врегулювання в Сирії


Асад заявляє про готовність провести президентські і парламентські вибори в країні.

У неділю держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров обговорили по телефону перспективи політичного врегулювання в Сирії, на якому наполягає міжнародне співтовариство і яке передбачає участь сирійської влади і «патріотичної опозиції».

Тим часом, президент Сирії Башар Асад знову заявив, що його головним завданням є усунення загрози тероризму в країні. За його словами, це дозволить знайти політичне рішення кризи, до якого прагнуть сирійці після чотирьох з половиною років конфлікту в країні.

Ця заява прозвучала в ході зустрічі Асада з групою російських законодавців. Як повідомило державне інформагентство SANA, президент Сирії підкреслив, що ліквідація терористичних угруповань дозволить зберегти суверенітет і територіальну цілісність країни.

За словами одного з членів російської делегації, депутата Держдуми Олександра Ющенка, Асад висловив готовність взяти участь у нових президентських виборах, а також провести парламентські вибори, якщо саме цього хоче сирійський народ.

Торік Асад був обраний президентом на черговий, третій, семирічний термін. Голосування проходило тільки на підконтрольних уряду територіях і бойкотувалося опозицією. У цих умовах Асад набрав 89 відсотків голосів.

XS
SM
MD
LG