Спеціальні потреби

Нинішні вибори - сигнал про якість державного управління постмайданного уряду - Балаш Ярабік


Вибори в Україні є тестом на демократію - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Вибори в Україні є тестом на демократію - експерт. Відео

Сполучені Штати виділили на проведення виборів понад 4 мільйони доларів.

Українці вже втретє з часу революції гідності йдуть голосувати на дільниці. Вибори президентські і парламентські пройшли без суттєвих зауважень. Переобрання місцевих рад – завершення процесу перезавантаження влади на всіх рівнях, вважає президент Порошенко.

“Для мене було принциповим, щоб після Революції Гідності були проведені вибори президентські, парламентські і вибори місцеві. Дуже важливо, щоб вони пройшли в умовах, які забезпечують вільне волевиявлення громадян”, - заявив Петро Порошенко.

Традиційно до волевиявлення українців прикута увага з-за кордону. Лише Сполучені Штати виділили допомогу на проведення виборів понад 4 мільйони доларів. Ці гроші пішли на навчання членів виборчих комісій, журналістів, сприяння роботі спостерігачів.

“Всі вибори зараз важливі для України. Ви молода демократія і українці, як і ваші друзі в усьому світі, мають зробити все можливе, щоб з кожним голосуванням інститути демократії ставали сильнішими. Ми дуже раді, що можемо допомогти вам в цьому”, - говорить представник Міжнародного фонду виборчих систем України Петер Ербен.

Але нині до обрання місцевих органів влади особлива увага.

“Важливість місцевого самоврядування і процес децентралізації – це сьогодні ключова тема в Україні. З огляду на ті повноваження, які мають отримати місцеві ради, мають кардинально мінятися”, - каже політичний експерт Ігор Когут.

Судячи з соціологічних дослідліджень, виборці подають владі сигнал про необхідність прискорення реформ, каже дослідник Центру Карнегі Балаш Ярабік.

“Звичайно, це тест на демократію і він покаже, яких успіхів досягла країна. Так, Україна нині демократична держава, і ці вибори без сумніву це підтвердять. З іншого боку ми побачимо велике розчарування громадян. І я думаю, ці вибори будуть сигналом про якість державного управління постмайданного уряду. Все більше розчарування і критики на його адресу. Особливо із Вашингтону. Нагадаю вам висловлювання посла США Джефрі Пайєтта про проблеми із корупцією”, - говорить дослідник.

Експерт вважає: вибори матимуть вплив на політику не тільки на місцевому рівні.

“Я думаю, в залежності від результатів голосування може відбутися переформатування уряду. Якщо Юлія Тимошенко і опозиція досягнуть гарних результатів, можливо вже навесну вони домагатимуться проведення дострокових парламентських виборів”, - припускає дослідник.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG