Спеціальні потреби

В України одні з найгірших відносин із сусідами (огляд преси)


Україна перебуває на 13-му місці у списку країн, що мають найгірші відносини з сусідами, повідомляє британське видання Independent. Згідно з результатами дослідження Global Peace Index, здійсненого Інститутом економіки та миру, через захоплення Росією Криму та вторгнення на Донбас Україна опинилася між Нігерією та Лівією. Сама ж Росія потрапила на 11-те місце.

Війна на Донбасі «спершу була зумовлена зовнішньою агресією, але тепер містить також громадянський компонент. Як наслідок, становище в Україні погіршилося за кількома показниками – доступом до стрілецької зброї, інтенсивністю внутрішнього конфлікту, впливом тероризму та насильницькими злочинами», – пишуть автори звіту та передбачають, що попри угоду про припинення вогню перспективи вирішення конфлікту залишаються поганими.

Найбільш небезпечними країнами у світі названо Сирію, Ірак та Афганістан, а найбільш мирними – Ісландію, Данію та Австрію.

А в New York Times уповноважений генсекретаря ООН з питань ВІЛ/СНІД у Східній Європі та Центральній Азії Мішель Казачкін попереджає, що в Україні може спалахнути криза синдрому набутого імунодефіциту. Понад 8 тис. пацієнтів, які лікувалися від ВІЛ чи наркозалежності внаслідок війни на Донбасі залишилися або скоро залишаться без доступу до життєво необхідних ліків.

Раніше вони отримували стерильні шприци та метадон – замінник героїну. Однак в листопаді український уряд припинив фінансування захоплених регіонів, у тому числі медичної сфери, сказавши пацієнтам, які там залишалися, що вони можуть виїхати на підконтрольну Києву територію – однак для багатьох хворих це виявилося неможливим, пише автор. А на прохання відправити на Донбас метадон Київ відповів, що згідно з українським законодавством його можна транспортувати лише у супроводі озброєного конвою. Самопроголошені керівники так званих «ДНР» і «ЛНР» теж не виявляють зацікавленості в збереженні життя людям з ВІЛ.

Цю гуманітарну кризу можна легко вирішити, пише Казачкін: український уряд має дозволити проходження конвою ООН з ліками, придбаними на кошти міжнародних донорів, а бойовики – дати зелене світло конвою.

«Немає ніякої користі в тому, щоб тримати пацієнтів в заручниках геополітичних суперечок. І український уряд, і лідери сепаратистських територій на Донбасі мають забезпечити, щоб […] невинні та вразливі медичні пацієнти не поповнили перелік жертв цього конфлікту».

Дивіться також: На владу можна буде скаржитись через Інтернет

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG