Спеціальні потреби

Путін звинувачує «квазі-партнерів» у сподіваннях на розвал Росії


Президент Росії Володимир Путін звинуватив у понеділок деяких «квазі-партнерів» Росії у тому, що вони розраховують розвалити країну, відрізавши її банки від світової фінансової системи в той час, коли ціни на нафту впали.

Виступаючи в Санкт-Петербурзі, Путін сказав, що вони помилялися, й економіка легко пережила кризу, поглиблену західними санкціями.

«Після падіння цін на нафту з 100 доларів за барель до 50, 160 мільярдів з 500 не приходять в економіку», – сказав він, вочевидь рахуючи в доларах.

«Це велика цифра. І водночас наші квазі-партнери обмежили доступ наших банків до рефінансування на європейських ринках».

Путін не уточнив, що він включив у свої розрахунки. Росія втратила дохід через падіння надходжень від експорту в доларовому еквіваленті, різке зниження іноземних інвестицій і відтік капіталу.

«Мабуть, хтось розраховує на якийсь колапс, – сказав Путін. – Колапсу не відбулося. Російська економіка легко долає ці штучні бар’єри... Пік (боргових) платежів минув. Якщо хтось сподівався викликати якийсь крах, нічого з цього не вийшло».

Путін і його уряд висловлюють дедалі більше оптимізму, говорячи на тему економіки, наголошуючи на відновленні рубля, який після падіння приблизно на 40% торік через низькі ціни на нафту та санкції вже зріс на 15% цього року.

Але Росія сповзає в рецесію, і споживачі страждають від інфляції, зумовленої забороною на імпорт продуктів із Заходу, запроваджений у відповідь на санкції ЄС і США.

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив раніше цього місяця, що Росія втратила 25 мільярдів євро внаслідок санкцій, або 1,5% від валового внутрішнього продукту, але може впоратися з «новою економічною реальністю».

XS
SM
MD
LG