Спеціальні потреби

Майкл Кофман: кількість російських танків в Україні дуже завищена


Російська армія не може захопити Україну - експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Американські експерти, як і чимало їх колег навколо світу, намагаються вгадати, що стоїть за агресією Росії в Україні. На погляд одних, Путін випробовує НАТО, як військово, так і політично. Інші переконані, що гра м'язами Путіна розрахована виключно на російську аудиторію, оскільки Россія Заходу не суперник.

Російські військові навчання, в яких беруть участь десятки тисяч російських військових по всій країні, почали набувати загрозливого характеру, вважає Хорхе Бенітес з центру з міжнародної безпеки імені Брента Скоукрофта.

"Ці маневри дуже небезпечні. Вони провокативні та надмірні як за маштабом, так і за періодичністю проведення", - вважає він.

Так, навчання на російському Далекому Сході продублювали «Схід-2014», які були найбільшими з часів розпаду Радянського Союзу. В них брали участь 1,500 танків, 120 літаків та 5,000 одиниць іншої військової техніки та понад 70 кораблів.

"Путін випробовує НАТО не лише військово, але й політично. Він намагається надіслати меседж Альянсу: «я близький до ваших союзників. Я маю значно більше військових сил у цьому регіоні, і я можу значно швидше вирішувати, як саме я буду мати справи з проблемами", - сказав Хорхе Бенітес.

За даними експертів, чисельність усіх збройних сил Росії становить 790,000 чоловік. Росія може швидко мобілізувати 50,000 солдат для проведення військових операцій, але лише на своїй периферії. Майкл Кофман додає, що не треба переоцінювати кількість солдат та військової техніки, які беруть участь у конфлікті на Сході України. Він піддав сумніву інформацію українських он-лайнових видань про наявність семиста російських танків на Сході України.

"Російська присутність в Україні доволі мала. Ми говоримо про близько 9-10 тисяч солдат. До речі, те саме казала українська сторона ще в лютому. НАТО говорить те ж саме. Немає сотень танків. В Росії всього дві танкові дивізії. Одна з них має тільки 300 танків і 12 тисяч чоловік, які забезпечують її діяльність", - вважає Майкл Кофман.

За його словами для боротьби з російською агресією Україна потребує не стільки летальне озброєння від США, скільки грошей та суттєвих реформ своєї армії.

"Україна не безпорадна країна. Вона має сильну оборонну промисловість та значні запаси військової техніки. Вона потребує в першу чергу грошей, вона потребує фінансової допомоги для економіки і для армії, яка 20 років страждала від недофінансування. Проблема також не в наявності чи відсутності певного військового обладнання, а у військовому командуванні та тактиці", - переконаний експерт центру імені Вільсона.

Американські військові експерти вважають, що лише через фундаментальні реформи українських збройних сил Київ зможе ефективніше протистояти російській агресії.

Дивіться також: Допомоги зі США буде більше, якщо ситуація погіршиться - Сенатор США у Києві. Відео

Допомоги зі США буде більше, якщо ситуація погіршиться - Сенатор США у Києві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG