Спеціальні потреби

Тристороння контактна група повідомила про зрив переговорів у Мінську


Учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання ситуації на сході України повідомили про зрив переговорів через позицію угруповань «ДНР» і «ЛНР». Вони знову закликали сторони, зважаючи на серйозне погіршення на місцях, до широкого виконання Мінських домовленостей. Про це йдеться у відповідній заяві ТКГ, розповсюдженій у неділю ОБСЄ.

У заяві повідомляється, що ТКГ зібралася в Мінську для консультацій з представниками деяких частин Донецької та Луганської областей.

«ТКГ підготувала детальний план для конкретного виконання Мінського протоколу та меморандуму, які продовжують бути незамінною основою для будь-якого мирного вирішення. На жаль, підписанти цих документів із Донецька та Луганська не взяли в цьому участь, хоча вони отримали персональні запрошення від ТКГ», – наголошується в заяві.

У ТКГ наголошують, що представники так званих «ЛНР» і «ДНР», присутні під час зустрічі, «не були здатними обговорювати пропозиції, запропоновані ТКГ».

«Насправді вони не були навіть готові обговорювати виконання режиму припинення вогню та відведення важкого озброєння. Замість цього вони закликали переглянути протокол та меморандум. Зустріч було відкладено», – сказали в ОБСЄ.

У заяві також сказано, що ТКГ залишається відкритою для продовження консультацій у будь-який час.

«У світлі серйозного погіршення ситуації та дедалі більшої кількістю жертв ТКГ закликає всіх учасників відповідально та без подальшої затримки долучитися до широкого виконання Мінських домовленостей», – сказали в ОБСЄ.

31 січня у Мінську відбулася зустріч тристоронньої контактної групи за участі представників України, Росії, ОБСЄ, а також представників бойовиків. Зустріч тривала 4 з половиною години. Про результати переговорів нічого не повідомлялося.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG