Спеціальні потреби

Було б немудро послаблювати санкції проти Росії – The Guardian


Проросійські сепаратисти в Луганську, 14 січня 2015 р.
Проросійські сепаратисти в Луганську, 14 січня 2015 р.

Не можна послаблювати санкції проти Росії, поки Путін не вивів війська з України, пише сьогодні в редакційній статті британське видання The Guardian. Адже Росія досі не виконала свої зобов’язання відповідно до «Мінських угод».

«Лише конспірологи зі збоченим мисленням або люди, яким промила мізки російська пропаганда, можуть бодай намагатися заперечувати, що російські збройні сили активно підтримують бойовиків-сепаратистів у Донецьку та Луганську, перешкоджаючи відновленню суверенітету України над її міжнародно визнаною територією», – пише видання.

Спроби провести мирні переговори досі не увінчалися успіхом. ЄС відклав запропонований верховним комісаром ЄС з питань зовнішньої політики Федерікою Моґеріні план ослаблення санкцій проти Росії, а канцлер Німеччини Анґела Меркель скасувала зустріч з Путіним у Казахстані. Усе через те, що Москва не виявляє готовності припиняти збройне протистояння, пише видання.

Без цього «будь-який дипломатичний рух назустріч панові Путіну буде марним і покаже слабкість Європи, – пише видання. – Та сама логіка, звісно, стосується й скасування європейських санкцій. Зрештою, інших важелів у Європи немає. Було б немудро та небезпечно відмовлятися від таких засобів впливу поки не повернувся мир».

А тим часом Донецький аеропорт, продовжує видання, перетворився на руїну. «Втрачати за нього життя видається безглуздим. Але він має таке символічне значення для обох сторін, що бої між українськими силами та сепаратистами не стихають».

XS
SM
MD
LG