Спеціальні потреби

У Криму масово конфісковують приватну власність (New York Times)


У Криму «народна міліція» влаштовує численні захоплення приватних підприємств на користь кримського уряду, пише New York Times. І хоча втрата власності – це давно відомий ризик ведення бізнесу в Росії, пише Ніл МакФаркухар, раніше такі випадки були поодинокими, тимчасом як у Криму конфіскація набуває небачених масштабів.

«Відколи Росія 10 місяців тому захопила цей півострів у Чорному морі, за оцінками власників і юристів, у власників відібрали нерухомості та іншого майна на суму понад 1 млрд доларів США. Сюди входять банки, готелі, верфі, ферми, заправочні станції, великий хлібзавод, важливий молокозавод і навіть приміщення Ялтинської кіностудії», – пише видання.

«Державна рада республіки Крим» у серпні надала уряду право вилучати майно для підтримання «життєво важливої діяльності», пише газета. За словами юристів, за допомогою такого розпливчастого визначення можна виправдати будь-що. Таким чином влада намагається наповнити бюджет півострова.

«Міністерство юстиції України повідомило, що майже 4 000 українських підприємств та організацій втратили власність у Криму», – пише автор.

За словами власників, конфіскація майна в таких обсягах відбувається вперше з часів соціалістичної революції 1917 року. Багато хто подає позови до суду, але мало хто вірить в успіх.

«Кримське керівництво часто закликає мати терпіння, заявляючи, що зміни загалом відбуваються добре. Однак ті, кого ущемлюють органи влади, дедалі більше невдоволені російською владою», – пише газета.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG