Спеціальні потреби

В Хорватії президентські вибори


Громадяни Хорватії обирають нового президента. У другому турі за президентське крісло змагаються лідер лібералів, чинний президент Іво Йосипович та кандидат від консервативної партії, колишня глава МЗС та посол Хорватії в США Колідна Грабар-Кітарович.

Обидва кандидати набрали майже однакову кількість голосів у першому турі перегонів, що відбулись два тижні тому. Посада президента в Хорватії має переважно церемоніальний характер. Однак, президент має вагомий вплив на формування зовнішньої та оборонної політики держави. Крім того, ці вибори стануть лакмусовим папірцем виборчих уподобань напередодні парламентських виборів, які відбудуться вже в кінці цього року. У разі перемоги кандидата від консерваторів, в Хорватії вперше президентську посаду займе жінка.

Попередня ліберальна адміністрація зазнала критики за нездатність вивести країну з економічної скрути. Вже шість років країна перебуває у стані рецесії. Рівень безробіття коливається біля 20 відсотків.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG