Спеціальні потреби

Православний християнський світ святкує Різдво


Священослужителі Грецької православної церкви проводять літургію в Церкві Різдва Христового, Вифлеєм, 6 січня 2015 р.
Священослужителі Грецької православної церкви проводять літургію в Церкві Різдва Христового, Вифлеєм, 6 січня 2015 р.

Віряни у православному християнському світі святкують Різдво. Християнські священики почали святкові богослужіння у Вифлеємі, Каїрі, Києві, Москві та інших містах.

У Віфлеємі, де в цей час сталася рідкісна для цих місць снігова буря, архієпископ Сирійської православної церкви разом з єпископами Грецької та Коптської церков провели богослужіння у Храмі Різдва Христового на площі Ясел. Опівнічну літургію провів єрусалимський патріарх Теофіл ІІІ; її відвідали президент Палестинської автономії Махмуд Аббас та офіційні особи Йорданії.

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Патріарх Філарет у Володимирському соборі в Києві молився за мир. Перед початком святкової літургії президент Петро Порошенко в телевізійному виступі закликав українців молитися за військових, які воюють з проросійськими сепаратистами.

У Москві температура -25° за Цельсієм не завадила вірянам відвідати опівнічну літургію в Храмі Христа Спасителя.

7 січня святкують Різдво православні християни у Грузії, Македонії, Молдові, Росії, Сербії та Чорногорії та Україні. Свято також відзначають у Сирії, Болгарії, Греції, Румунії, Албанії, Кіпрі, Фінляндії, а також у Православній церкві США.

XS
SM
MD
LG