Спеціальні потреби

В австралійському Брісбені розпочався саміт G20


В місті Брісбені в Австралії розпочався саміт «Великої двадцятки», метою якого є відновлення зростання глобальної економіки на тлі нових викликів і криз у світі. Головною темою саміту, згідно з оголошеним порядком денним, стоїть питання економічних реформ. Але очікується, що світові лідери обговорять і роль Росії в українській кризі.

Відкриваючи саміт, прем’єр-міністр Австралії Тоні Ебботт сказав, що делегати повинні зосередитися на політиці економічних реформ, незважаючи на події на сході України, регіональні територіальні суперечки та дебати в справі глобального потепління.

«Але це ваша зустріч, і кожен може підняти будь-яку тему», - додав Ебботт.

У дводенному саміті беруть участь лідери 19 найбільших країн світу та Європейського Союзу.

Володимир Путін, який також бере участь у зібранні, заявив напередодні відкриття саміту, що західні санкції проти Росії суперечать принципам «Великої двадцятки», міжнародному праву і принципам СОТ та є «помилкою».

Але, на підставі заяв західних лідерів, можна сподіватися, що в Брісбені говоритимуть й про роль Росії у подіях на Донбасі, а можливо, і про нові санкції проти Москви.

Перед початком саміту G20 президент США Барак Обама заявив, що Сполучені Штати, як єдина супердержава світу, відіграють провідну роль в протистоянні агресії Росії в Україні.

"Ця агресія є загрозою всьому світу, як продемонструвала жахлива трагедія зі збитим малайзійським «Боїнгом» у липні над Донбасом», - сказав Обама.

Виступаючи на прес-конференції президент Європейської ради Герман Ван Ромпей наголосив, що Москва повинна зупинити потік військ і озброєнь з Росії на територію України, і вивести війська, які вже там перебувають.

Ван Ромпей сказав, що в понеділок у Брюссеоі міністри закордонних справ країн-членів ЄС обговорять ситуацію в Україні і подальші дипломатичні заходи щодо Росії - зокрема, можливість нових санкцій.

Країна, яка приймає саміт, має право запрошувати й інших учасниць, які не є членами G20. Цього року Австралія запросила на саміт Бірму, Іспанію, Мавританію, Нову Зеландію, Сенегал і Сінгапур.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG