Спеціальні потреби

Обама поговорив про тиск на Путіна з Порошенком, Меркель, Камероном, Олландом та Рензі


Президенти США та України у середу ввечері по телефону обговорили виконання режиму припинення вогню на сході України та зустріч європейських лідерів, яка пройде у Мілані у четвер-п'ятницю. Про це повідомляє видання The Hill з посиланням на Білий дім.

«Перед телефонною розмовою із президентом України, Барак Обама провів відео конференцію із канцлером Німеччини Анґелою Меркель, прем'єр-міністром Великої Британії Дейвидом Камероном, президентом Франції Франсуа Олландом та прем'єр-міністром Італії Маттео Рензі. Розмова була присвячена конфлікту між Києвом та проросійськими сепаратистами», - повідомляє видання.

«Обидва лідери (Обама та Порошенко - прим.) погодились, що зустріч Азія-Європа у Мілані 16-17-го жовтня дає лідерам гарну нагоду примусити Путіна дотримуватись усіх аспектів мирного плану, включно із запровадженням ефективного механізму контролю та нагляду за кордоном між Росією та Східною Україною», - цитує видання повідомлення Білого дому.

«Також вони обговорили енергетичну безпеку, політичні та економічні реформи, та найкращі шляхи співпраці з міжнародними фінансовими установами та двосторонніми партнерами, щоб підтримати економіку України».

Відповідно до повідомлення Білого дому, у ході відео-конференції з лідерами Великобританії, Франції, Німеччини та Італії, лідери домовились про «необхідність виконання Росією усіх її забов'язань відповідно до Мінських угод» та «погодились працювати з міжнародними фінансовими установами, щоб підтримати економіку України».

У ході дводенного зібрання, яке у четвер розпочинається у Мілані, Порошенко та інші європейські лідери добиватимуться угоди з Росією про постачання газу протягом зими - відзначає The Hill.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG