Спеціальні потреби

Вчені: пробиття пенальті - ціла наука


Вдалий пенальті залежить від психологічний стану гравця
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Вдалий пенальті залежить від психологічний стану гравця

Вчені: якщо суперник поцілить в певну зону воріт - у воротаря майже немає шансів перемогти у цій дуелі.

У фіналі чемпіонаті світу 1994 року, цей невдалий пенальті у виконанні Роберто Баджо, поховав сподівання італійців і приніс чемпіонський титул збірній Бразилії.

Психологи та футбольні стратеги давно вивчають техніку удару та емоції гравців під час пенальті, щоб знайти закономірності, які б дозволили збільшити шанси на успішне виконання 11-тиметрового.

Кен Брей, спортивний науковець університету Бет, переконаний - забити можна кожен пенальті, гравцю треба всього на всього достатньо сильно поцілити у певну зону воріт.

"Якщо ви зможете спрямувати м‘яч за межі досягання воротаря – ви будете успішні майже у 100 відсотках випадків", - сказав Кен Брей, професор університету Бет.

Експерименти показують, воротарі відбивають рівно половину ударів, які потрапляють в межах досягання. Тобто, шанс забити - 50/50, це як підкинути в повітря монету. Але, коли м‘яч поцілить за радіус – шанси у гравця забити перевищують 80 відсотків.

Брей, який написав книгу «Як забивати», каже, механічно і точно пробити пенальті гравцям заважає психологічний стан. Тому у цей момент, вирішальними є рішення тренера. Найкращі гравці повинні завжди бити останніми.

"Спочатку мають бити менш досвідчені. Така послідовність дає в середньому кращі результати", - відзначив Кен Брей.

Футболісти погоджуються і додають, коли вирішив в який бік битимеш – ніколи не змінюй свого рішення, щоб там не робив воротар.

"Правило таке, якщо вирішив бити вправо – треба бити вправо", - сказав гравець Лі Сміт.

Воротарі ж, навпаки, намагаються збити гравців з рівноваги.

"Коли гравець підходить, я завжди намагаюся взяти м‘яч в руки, щоб той підійшов і взяв його у мене. Коли вони, гравець ставить м‘яч на крапку, я трохи виходжу з воріт, щоб суддя підійшов і попросив мене вернутися на лінію. Роблю що завгодно, аби роздратувати гравця", - сказав воротар Нік Краучер.

Кен Брей додає, тренер не повинен брати для пенальті лише тих гравців, які найбільше хочуть пробити. Навпаки, він мусить уважно проаналізувати, хто з його гравців найбільше підходить для цього емоційно складно завдання і самостійно встановити, хто і коли буде бити.

Дивіться також: 12-річна дівчинка стала інструктором з йоги

12-річна дівчинка стала інструктором з йоги
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG