Спеціальні потреби

Джон Керрі : Висока явка на виборах показала, що українці хочуть демократії


США лишаються відданими роботі з Україною та іншими партнерами спрямованій та мирне вирішення конфлікту в Україні. Про це йдеться у заяві Державного секретаря США Джона Кері, поширеній у понеділок прес-службою Держдепу.

"США вітають народ України та її уряд з проведенням історичних виборів 25-го травня. Українці об'єднались щоб висловити свою політичну волю вільно та разом обрати власне майбутнє. Велика явка виборців дає чіткий сигнал : народ України хоче жити у єдиній, демократичній та мирній Україні, яка спиратиметься на європейські інституції", - йдеться у заяві.

"Ми вітаємо попередній звіт ОБСЄ та інших міжнародних спостерігачів, включно із їх висновками, що вибори продемонстрували “явну рішучість влади провести справжні вибори, які переважно пройшли у відповідності із міжнародними забов'язаннями, та з повагою до фундаментальних свобод на більшості території країни”. Як чітко заявили міжнародні спостерігачі, безпекова ситуація та пряме збройне залякування з боку сепаратистів не дало деяким виборцям у двох східних регіонах України взяти участь у голосуванні, в той же час в окупованому Криму проведення голосування не допустили".


Джон Керрі також відзначив сміливість та рішучість людей, які забезпечили проведення виборів на деяких округах у Донецьку та Луганську. Він висловив від імені США подяку усім, хто зробив можливою місію міжнародних спостерігачів на вибори президента в Україні.

"Успішне проведення цих виборів підтверджує відданість України демократичному процесу. США продовжуватимуть працювати з народом України та новообраним президентом для того, щоб розбудовувати цю перемогу демократії. Ми будемо підтримувати їх зусилля визначати власне майбутнє у більш об'єднаній, безпечній, незалежній та заможній Україні. США поважають суверенітет та територіальну цілісність України, засуджують та відкидають окупацію та спробу анексії Криму з боку Росії та лишатимуться відданими роботі з Україною та іншими партнерами спрямованій та мирне вирішення конфлікту", - йдеться у заяві.


Дивіться також : Петро Порошенко в змозі вдало вести зовнішню політику - експерти

Петро Порошенко в змозі вдало вести зовнішню політику - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

XS
SM
MD
LG