Спеціальні потреби

Американські законодавці референдум в Криму вважають незаконним


Вони розкритикували агресію Росії в Криму та піддали сумніву тої факт, що результати референдуму відображають волю населення Кримського півострову.

Радощі проросійських мешканців Криму, феєрверки та впевнені заяви нового керівництва півострову не обманюють американських законодавців. Референдум – нелегітимний та фальшивий, говорять вони. І є лише інструментом політики Путіна в регіоні.

«Мене б дуже здивувало, якщо б це не було 70, 80 чи 90%, враховуючи, що росіяни припинили трансляцію усіх українських ЗМІ в регіоні, - каже сенатор США Кріс Мерфі.

Тепер у США дивляться на те, як Росія зреагує на результати референдуму.

«Якщо Росія вдаватиметься до кроків із захисту цього голосування, аби використати цей референдум для входження Криму до складу Росії, якщо Дума піде на кроки, які для цього необхідні, ми мусимо продемонструвати довгострокову стратегію відповіді на це. Не лише короткострокову. Так, це вдарить і по США. Але, якщо цього не зробити, то Путін продовжуватиме це робити. Він це вже зробив у Грузії. Тепер в Криму. І він це робитиме в інших місцях, якщо ми не продемонструємо довгострокову рішучість, - каже сенатор Боб Коркер.

Але США готові діяти вже зараз, про що у понеділок заявив президент Барак Обама. Законодавці обіцяють зробити усе, що залежить від них.

«Сенат та Палата представників схвалить пакет допомоги та санкції. Я думаю, що існує багато шляхів, як ми могли б допомогти у спротиві. Я не переконаний, що ми вже на тій стадії, коли ми можемо постачати зброю. Але їм потрібно різноманітна військова допомога не на ураження, як от пайки, які ми вже можемо постачати. Також має сенс працювати з українцями щодо довготермінової допомоги, аби допомогти їм відбудувати їхню армію, яку президент Янукович руйнував останні три роки», - каже Мерфі.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG