Спеціальні потреби

Прийшов час владі відповісти за свої дії - президент "Фрідом Хаус"


Настав час санкцій - президент "Дому Свободи"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Настав час санкцій - президент "Дому Свободи"

Старший радник президента Обами Алек Росс написав у Twitter, що непорядки у Києві є безпосереднім результатом дій Партії Регіонів, яка криміналізувала права людини.

Вже під вечір Білий дім виступив з офіційною заявою у якій зазначив, що наростання напруги в Україні є прямим наслідком нездатності уряду визнати законне невдоволення народу.

"Уряд ослабив основи української демократії, запровадивши кримінальну відповідальність за мирні протести та позбавивши громадянське суспільство та політичних опонентів демократичного захисту наданого їм законом", - йшлося у заяві.

Міністр закордонних справ Швеції Більдт також заявив, що Європейцям час братись за українських чиновників та олігархів які проводять свої фінансові операції у Європі.

Таке переконання поділяють у США. Президент "Фрідом Хаус" Девід Креймер, який не зважаючи на вихідний працює, зокрема відслідковуючи події в Україні дуже стурбований останніми подіями.

"Я вважаю, що Сполучені Штати, мусять активізувати свої дії. Віце-Президент Джо Байден повинен подзвонити президенту Януковичу і сказати , йому, що якщо застосування сили не припиниться, то він очолить список людей проти яких США накладуть санкції".

"Я вважаю, що прийшов час, не просто розглядати питання накладення санкцій, але зробити це. Санкції, проти міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора, депутатів, які ухвалили закони минулого тижня, які обмежують право громадян на волевиявлення , аж до самого президента та його оточення. Сполучені Штати попереджали про наслідки у випадку застосування сили, прийшов час, щоб українська влада відповідала за свої дії", - відзначив Креймер.

Девід Креймер також вважає, що є необхідність призначення посланця США для посередництва у переговорах між опозицією і владою.

«Я також вважаю важливим призначити спеціального високого рівня посланця, чи то Сенатор МакКейн чи сенатор Мерфі, чи сенатора Кардина, можливо навіть ЄС може відправити Олександра Кваснєвського», - вважає Креймер.

Вину за те, що відбулось у Києві він покладає на українську владу.

"Я вважаю, що останні закони в комбінації з брутальним побиттям активістів та журналістів, які стають мішенню нападів, виконуючи свої професійні обов’язки, побиття Луценка, Чорновол, пересічних людей, які не згодні з діями влади призвели до цієї кризи. Українці демонструють, що більше не будуть з цим миритися. Захід має стати на сторону тих, хто виступає проти антидемократичних дій Партії Регіонів, Ради вони повинні відповісти за свої дії".


 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG