Спеціальні потреби

День Віче : Луценко про "безмежну владу" та сенатори на Євромайдані


Народне віче на Майдані Незалежності в Києві вже вкотре зібрало сотні тисяч людей. Опозиція називає недостатніми поступки влади, яка звільнила декількох чиновників, і вимагають покарання тих, хто віддавав накази про застосування сили до мирних протестувальників. Від президента також вимагають не підписувати угоду про вступ до Митного союзу. Цього тижня в праламенті опозиція знову домагатиметься відставки уряду і пропонуватиме повернутися до конституції 2004-ого року, яка значно обмежує повноваження президента. Солідарність із мирним протестом українців на віче висловили американські законодавці.

Найстрашніше в світі, коли безмежну владу отримує безмежний дурень
Юрій Луценко
Після трьох тижнів протестів майдан і далі стоїть. Не розходитись планують принаймні до 18 грудня, коли президент Янукович їде в Москву. Завдання-мінімум — не дати президенту втягнути Україну в Митний союз. Завдання-максимум — домогтися повного перезавантаження влади і зміни Конституції.

"Найстрашніше в світі, коли безмежну владу отримує безмежний дурень. Ми повинні перестати ризикувати тим, що вся влада в країні належить одній персоні. Ми повинні повернутися до конституції, яку Янукович зламав без рішення парламенту. Раз так, парламент має повстати і повернути своє право призначати уряд, відправляти його у відставку і створювати новий уряд на вимогу цього майдану", - звертається до людей Юрій Луценко, лідер "Третьої української республіки".

Якщо угода буде підписана, Янукович може ... в Київ не повертатися
Арсеній Яценюк
"Ми повинні тут відстояти свою незалежність і свободу, суверенітет і країну. Ми повинні не дати Януковичу підпистати угоду про вступ до митного союзу і тут його попередитити, якщо угода буде підписана, він може залишатися в Москві, а в Київ не повертатися", - звернувся до Євромайдану Арсеній Яценюк.


"Вільний світ з вами, Америка з вами і я з вами", - вітав майдан сенатор-республіканець Джон Маккейн.

Сенатори США республіканець Джон Маккейн та демократ Крістофер Мерфі висловили занепокоєння у зв'язку із заявою Штефана Фюле про призупинення ЄС підготовки до асоціації з Україною, про що стало відомо у неділю.

За словами американських законодавців, поки що ситуація не зовсім зрозуміла, оскільки на зустрічах з представниками української влади йшлося про те, що Україна продовжить переговори щодо угоди про асоціацію.

"Майбутнє України — з Європою, і Сполучені Штати підтримують цей ваш вибір", - заявив Крістофер Мерфі.

Колишній кандидат у президенти США від Республіканської партії сенатор Джон Маккейн також заявив, що Конгрес США готовий до ухвалення законопроекту, який накладе санкції на українських посадовців, винних у порушення прав людини. Американські законодавці також пообіцяли підтримку Україні, якщо вона вибере шлях європейського майбутнього.


XS
SM
MD
LG