Спеціальні потреби

Впевненість у держоблігаціях США похитнулась - фінансист


"Впевненість у держоблігаціях США похитнулась"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

"Впевненість у держоблігаціях США похитнулась"

Облігації уряду США вважалися абсолютно безпечним капіталовкладенням
Сотні тисяч федеральних службовців США повернулися в четвер на робочі місця після того як Конгрес напередодні пізно ввечері відновив роботу уряду. Досягнений політиками компроміс є лише тимчасовим рішенням. США знову можуть зіткнутися з проблемою закриття уряду і можливого дефолту через кілька місяців.

Втім чимало аналітиків, а також деякі лідерів республіканської партії заявляють, що минула криза дещо остудила гарячі голови у Конгресі, і принаймні в найближчому майбутньому до закриття уряду більше не дійде.

Кредитори США вимагають платити по рахунках
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00
Бюджетна резолюція стала наслідком компромісу між демократами та республіканцями, досягнутого у Сенаті. Ініціатори закриття уряду, ультра консервативний блок республіканців у палаті представників, до останнього намагалася запропонувати альтернативний проект документу. Втім в середині Республіканської партії переважили помірковані голоси і Палата представників проголосувала за Сенатський варіант бюджетної резолюції, тим самим відновивши роботу уряду та піднявши ліміт на запозичення.

Оглядачі називають це повною перемогою президента, який відмовився робити будь-які поступки республіканцям, поки не буде відновлена робота уряду.

"Сьогодні вночі я підписав закон, який відновив роботу уряду і дав нам можливість платити по боргових зобов‘язаннях. Тому що Демократи та відповідальні Республіканці діяли разом, перше закриття уряду за останні 17 років завершилося. А перший дефолт за понад 200 років – не станеться", - зазначив Барак Обама.

Конгрес профінансував роботу уряду до 15 січня і підняв ліміт позичання до середини лютого. За цей час законодавці погодилися розробити довгостроковий фінансовий план скорочення бюджетного дефіциту і закласти його у бюджет на наступний рік.
На Вол Стріт були впевнені, що політикам у Вашингтоні вистачить розуму не пустити американську економіку під укіс

Чи вдасться їм за три місяці досягнути такої згоди? Експерти не певні. Втім, майже всі погоджуються, що ще одне закриття уряду економіка США може не перенести.

"Останнє закриття уряду зашкодило нашому кредитному рейтингу, сповільнило ріст ВВП на 6 десятих відсотка, підірвало довіру до нас інвесторів і загалом завдало нашій економіці 24 мільярди доларів збитків", - заявила Ненсі Пелосі, лідер демократів у Конгресі.

Протягом двох тижнів політичної турбулентності у Вашингтоні – міжнародні фінансові ринки залишалися на диво спокійними. Інвестори кажуть, що не були здивовані подіями у Конгресі. Політичний компроміс в останню хвилину – це нова реальність, і до неї треба звикнути, кажуть вони.

Політична нестабільність США стає нормою - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
"На жаль, ми затягуємо вирішення проблем і лякаємо всіх катастрофічними наслідками. Але насправді це треба сприймати як катання на американських гірках. Ми кричимо, ахаємо, охаємо – але коли доїжджаємо до кінця, оглядаємося і захоплено вигукуємо - як класно покаталися", - говорить брокер Кен Вільямс.


Втім загроза дефолту США змусила багатьох інвесторів замислитися над новими ризиками і шукати більш надійні місця для вкладання своїх коштів. Такі процеси можуть підірвати довгострокову впевненість інвесторів в американській економіці.

Хто штовхає США до дефолту?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
"Облігації уряду США вважалися абсолютно безпечним капіталовкладенням. Америка завжди платила свої борги. Але коли ці цінні папери перестають бути на 100% безпечними, все перевертається з ніг на голову. Люди можуть переосмислити, чи вважати далі американський долар резервною валютою і чи купувати американські облігації як цінні папери з нульовим ризиком", - відзначає фінансовий стратег Генадій Голдберг.

На Вол Стріт, який керується не емоціями, а прагматичними інтересами, цього разу були впевнені, що політикам у Вашингтоні вистачить розуму не пустити американську економіку під укіс. Втім, подібна невизначеність у майбутньому зробить ринки менш стійкими і матиме довготривалий негативний ефект на економіку США та світу.

XS
SM
MD
LG