Спеціальні потреби

Узбережжя США іде під воду


Узбережжя США іде під воду
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Узбережжя США іде під воду

Будинок, куплений ще у 50-х роках бабусею та дідом, знаходиться на відстані всього кількох метрів від води
Вчені давно пов’язують кліматичні зміни зі збільшенням кількості та сили природних катаклізмів. Днями науковці опублікували результати першого глибокого дослідження цього питання.

Вже у середині цього сторіччя, на східних та центральних територіях Сполучених Штатів, збільшиться ризик небезпечних природних явищ, прогнозують американські вчені.

В останні тридцять років сторіччя випадки весняної сильної грози, що здатна викликати торнадо, зростуть на понад 40%. Науковці пов’язують це з підвищенням температури повітря на планеті. Першими, вплив кліматичних змін відчувають мешканці узбережних регіонів. Так у портовому місті Норфолк, що у Вірджинії, вже давно пристосовуються до підвищеним рівнем води в океані.

Фермери Середнього Заходу США чекають повені
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
Джеф Міскіл мешкає біля річки. Його будинок, куплений ще у 50-х роках бабусею та дідом, знаходиться на відстані всього кількох метрів від води. Він розповідає, що у минулому, клли ставався шторм, вода ніколи не доходила до подвір’я. Але останніми роками рівень води у річці піднявся, і кожного разу, коли стається ураган, його ділянку затоплює.

Тепер Джеф має до діла з подвійною загрозою: підняттям рівня води і западанням землі:

«Ми бачимо, що з часом, після того як вода протримається у землі кілька годин, органічний матеріал починає стискатися. Дивно те, що усі вікна відкриваються і закриваються, те саме з дверима, але якщо взяти кульку, то вона без поштовху покотиться з одного кінця хати в інший».

Місто Норфолк, де живе Джеф, розташоване в гирлі найширшої дельти у Сполучених Штатах. Сюди впадають чисельні річки і струмки. Через кліматичні зміни рівень води, за прогнозами синоптиків, до кінця століття підніметься у цьому районі ще приблизно на метр. А це становитиме серйозну загрозу інфраструктурі регіону, - розповів природозахисник Скіп Стайлс:

«Кожен міст, збудований сьогодні, кожна автострада, кожна закладена каналізаційна труба - усе це стане під загрозою руйнації у разі підняття рівня води».

Наразі адміністрація міста вдається до таких заходів як підняття доріг і будинків, зведення захисних стін довкола центральної частини, налагодження насосних станцій і очищення зливних стоків. Ще одним важливим кроком, каже член міської адміністрації Рон Вільямс, стало оновлення водно-болотних угідь:

«Ми виділили мільярд доларів на об’єкти, які є критично-важливими для захисту і пом’якшення наслідків ураганів. Допоки ми не закінчимо ці проекти, місто буде залишатися уразливим до ураганів».
Кожен міст, збудований сьогодні, кожна автострада, кожна закладена каналізаційна труба - усе це стане під загрозою руйнації у разі підняття рівня води
Скіп Стайлс

Проект цей надзвичайно коштовний і місто не може оплатити його лише з податкових надходжень. Для цього, зазначив Рон, потрібно, щоби федеральний і штатний уряди опрацювали спільну стратегію

А розробляти стратегію доведеться, оскільки в місті знаходиться найбільша у світі військово-морська база. Вона є критично-важливим об’єктом не лише для економіки штату і регіону, а й для безпеки країни. Капітан у відставці Джо Бокард, який командував базою десять років тому каже, що Конгрес повинен виділити гроші під цей проект. Зрештою, каже він, це слід було зробити вже давно:

«Конгрес повинен відкласти на бік розбіжності і поставити нашу національну безпеку вище спеціальних інтересів».

Бокард каже, що військові могли б взяти на себе ініціативу з реалізації проектів, покликаних запобігти затопленню міста і робити це у співпраці з місцевими громадами.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG