Спеціальні потреби

Інформацію про чиновників хочуть захистити стіною з собакою - Сергій Андрушко


Інформацію про чиновників хочуть захистити стіною
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Інформацію про чиновників хочуть захистити стіною

28-го вересня світ відзначає День права знати. В Україні закон «Про доступ до публічної інформації» діє з 2011 року. За законом, органи влади зобов’язані у п’ятиденний строк надати відповідь на запит громадянина щодо суспільно важливої інформації.

Українцям і далі відмовляють у праві знати
Кожен має право отримати інформацію, який він у черзі на квартиру, який радіаційний фон у його мікрорайоні, або що за споруду будують у його дворі. Завдяки закону, журналістам уже вдалося отримати доступ до деяких раніше закритих даних – скажімо, до генеральних планів українських міст.

Проте як відзначають правозахисники, попри позитивні прецеденти, значної еволюції в доступі до публічної інформації в Україні наразі не спостерігається. Українцям і далі відмовляють у праві знати. Особливо ж це стосується найбільш чутливих тем – наприклад, Межигір’я; взагалі тем, де зачеплені майнові інтереси можновладців.
Що стосується квартир, грошей, декларацій – все це залишається за високим парканом чиновників
Сергій Андрушко
"Що стосується квартир, грошей, декларацій – все це залишається за високим парканом чиновників. І ті цеглинки, які звичайні громадяни намагаються забрати, щоб зменшити цю стіну між громадянами і чиновниками завдяки закону про доступ до публічної інформації, ще недосконала. Тобто стіна ще стоїть. А деякі депутати вносять ще додаткові законопроекти, щоб ще одну стіну побудувати і ще там собаку поставити, яка б гавкала і відлякувала громадян, щоб вони взагалі нічого не запитували про інформацію", - говорить Сергій Андрушко, тележурналіст, співавтор документального фільму "Відкритий доступ".

Корупціонери не можуть ігнорувати тиск ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
"Є така структура, як Укрзалізниця, до якої ми звернулися, аби з’ясувати, чи використовуються – бо ми повернулися до іменних квитків – чи використовується ця інформація, чи є запити з боку СБУ та МВС до Укрзалізниці з проханням надати ту чи ту персональну інформацію; яким чином вона збирається, обробляється і яка мета, власне, цього. На превеликий жаль, відповідь від трьох залізниць ми не отримали – від Донецької, Львівської та Одеської взагалі нема відповідей. А решта нам відповіли, що це взагалі не належить до суспільно важливої інформації. Перепрошую!", - зазначає журналіст Центру громадських свобод Марія Томак.

XS
SM
MD
LG