Спеціальні потреби

Українська "Вашингтонщина"


Українська "Вашингтонщина"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Українська "Вашингтонщина"

Самих лише хотдогів щонайменше 400, а ще у нас ковбаса-доги, німецькі сосиски – їх теж продамо сотні
Іван Косогор, волонтер. Працює на грилі
На українському фестивалі у передмісті Вашингтона - людно. Тут фотографуються, слухають музику, знайомляться з українськими традиціями, куштують страви. Український фестиваль – родинне свято.

Джон, або ж Іван Косогор працює "на грилі" - смажить м'ясо. Справа іде жваво. Гості фестивалю все підходять за шашликом, кебабами, хотдогами та екзотичними для вуха українця «ковбаса-догами».

"Скільки продамо? Самих лише хотдогів щонайменше 400, а ще у нас ковбаса-доги, німецькі сосиски – їх теж продамо сотні. Бачите яка черга?", - показує на смугу людей Косогор.

На сцені для гостей стараються танцюристи. Літо для українських танцювальних колективів - найнапруженіша пора. Решта року – самі тренування. З вашингтонського фестивалю відправляться на подію у Нью-Джерсі.

"Ми лише цього місяця виступали тричі. За рік маємо понад 30 виступів". - говорить танцівниця.

На флеш-мобі "за мову" у Вашингтоні читали Кобзаря
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00
​Глядачі дякують танцюристам оплесками.

Українську культуру випробовує на око та смак Вадим з Білорусі. Спеціаліста з інформаційних технологій на фестиваль завели колеги з України. Каже, тепер шукатиме білоруські фестивалі у США.

"Сумую! Я тут недавно і тому, ностальгія ще достатньо сильна. Тягне, хочеться чогось такого слов’янського: російського, білоруського, українського!", - каже Вадим.

Під журливу українську пісню, менеджер охорони здоров’я Тері потягує українське пивко. Інформацію про фестиваль знайшов в Інтернеті. На знайомство з українською культурою прийшов з близькими.


"Люблю такі події. Культурні фестивалі різних народів, це завжди нове – нова їжа, нові люди. Так можна познайомитись з частиною світу, яка мені не відома", - говорить Террі.

Перед сценою і старі, і малі. Хтось навіть привів домашніх улюбленців. Діти - не зводять очей з танцюристів. Хочеш по ностальгувати – слухай скрипаля, або баладу.

Запалу додають – циганські танці. Цей фестиваль вже 11-й. Цього та попереднього року – рекордна кількість гостей.

Юрій Трипупенко – працює в команді організаторів.

У Чикаго з'явилась вулиця "Київська"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
Direct link
"Значення у події подвійне. По-перше, ті, хто пригадують Україну – мають її частину тут, але ще важливіше, що ті хто не знають можуть дізнатись тут – побачити культуру, спів, танці, і покуштувати дуже добрі страви", - говорить Юрій.

Зв'язок фестивалю з Україною не лише духовний. Відвідувачі охоче розкуповують сувеніри.

Наталка Слюзар з Флориди продає власноруч зроблені намиста. В їх основі – роботи куплені нею в Україні, в українських майстрів.

"Це гуцульський хрест з Карпат, я включила його у намисто з напівдорогоцінного каміння. Це ось жовтий опал. А ще мідь для акценту", - розповідає про свої творіння.

Наталка каже - кожен куплений в Америці сувенір впливає і на чиєсь життя в Україні.

У Вашингтоні пройшов 10-ий український фестиваль
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00
Direct link
"Значення цього вже і у тому, що я підтримую українських митців. Я подорожую Україною, шукаю місцевих майстрів, дізнаюсь, хто вони, що роблять, і зрештою – купую їх творіння. Після цього привожу їх до США, так включає у вироби, які вже можуть зацікавити американців і водночас будуть представляти українську культуру та традиції", - каже Наталка.

Подорожуючи Україною Наталка бачить і радість людей і їх розпач через численні проблеми, проте український дух, за її словами, з України нікуди не зникає.

Не зникає він і на «вашингтонщині», де чимало українців шукали шукають та знаходять кращу долю, і принаймні раз на рік – збираються на свій, український фестиваль.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

XS
SM
MD
LG