Спеціальні потреби

Ющенко хоче новий універсал національної єдності


Ющенко хоче новий універсал єдності
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Ющенко хоче новий універсал єдності

Політичне рішення про звільнення Юлії Тимошенко було б сильним кроком президента Януковича. Про це в інтерв'ю «Голосу Америки» сказав колишній глава України Віктор Ющенко.

Ющенко закликає владу і опозицію сісти за круглий стіл і розпочати діалог без ультиматумів. На його думку, Україна має високі шанси підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом цього року однак попереджає про ймовірність недружніх кроків Росії.

“Мені здається, що ніколи ще в нашій історії в України не були настільки високі шанси приєднатися до європейської сім'ї, як сьогодні. Тому я б сказав, що шанси (підписати угоду про асоціацію) дуже великі. Я дуже активно спілкуюся з європейськими колегами і можу сказати, що за останні 12 місяців тональність (висловлювань) щодо України значно змінилася", - каже Ющенко.
Гуманізм, на мій погляд, завжди демонструє силу

На думку колишнього президента, листопад 2013 року це шанс, якого більше не буде.

"У нас багато недоліків. Починаючи із виборчої системи, організації роботи силових структур, проблеми подвійного застосування правосуддя, небачена корупція і багато інших обставин. Але всі ці проблеми можна вирішити лише в контексті європейського зближення”, - вважає Ющенко.

Яценюк домовився з Маккейном тиснути на Януковича
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00
Водоночас Віктор Ющенко закликає готуватися до недружніх дій Російської Федерації. В Кремлі, каже він, готують цілий арсенал заходів у відповідь на євроітеграційні кроки Києва.

“Мені б хотілося, щоб Росія висловила повагу до наших рішень. В цьому і полягає поняття “доброго сусіда”. Я не маю великої надії, що російський підхід буде саме таким. Які можуть дії вживатися? Я думаю, що набір (таких дій) може бути широким. Але насамперед все залежить від того, як буде реагувати українська нація", - заявив Віктор Ющенко.
Грати у протистояння можуть тільки слабенькі політики

"На кожну провокацію можна формувати політику адекватних дій. Але багато чого б Росія не дозволила собі навіть у думках, якби бачила у нас консолідовану позицію з цього питання. Очевидно, можна перерахувати і економічні, і торговельні, і фінансові провокації. Є багато можливостей щось у нас обвалити. Тим більше тими методами, які вже неодноразово проявлялися у наших двосторонніх відносинах. Але зараз не головне знайти відповідь на питання, що може прорвати. Зараз головне — це з якою монолітністю влада, 47 мільйонів громадян і опозиія можуть це зустріти”, - переконаний Ющенко.

Ющенко пропонує владі і опозиції сісти за круглий стіл, щоб зняти протиріччя. Новий універсал національної єдності показав би громадянам країни приклад єдності. Ющенко вважає, що звільнення з в'язниці Юлії Тимошенко було б сильним кроком кроком президента Януковича і могло б стати початком діалогу політичних опонентів.

Тимошенко "не Мандела", та треба лікувати - опитування
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00
“Я думаю, що в цьому було б багато позитиву. Гуманізм, на мій погляд, завжди демонструє силу. Це — політика сильної людини. Але це (звільнення Тимошенко) можна зробити лише через діалог. Цього не можна зробити чи внутрішніми, чи ультиматумами, чи з-за кордону. Бо кожна сторона зараз змушена поглиблювати свої аргументи, викопувати нові й нові обставини. І цьому немає кінця й краю", - розмірковує Віктор Андрійович Ющенко.

"Моя порада — зараз (владі і опозиції) треба як у боксі розійтися (по кутах). Треба обов'язково прийти до круглого столу, прийти до діалогу. Грати у протистояння можуть тільки слабенькі політики. Вони на цьому показують, які вони сильні, самодостатні і як далеко вони можуть зайти. Але їхній стиль нівелює врегулювання будь-якої проблеми”, - говорить Володимир Ющенко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG