Спеціальні потреби

На Берлін! Більшість українців хочуть, щоб "другою іноземною" була німецька


Українці хочуть, щоб діти говорили німецькою
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Українці хочуть, щоб діти говорили німецькою

Починаючи з цього року у навчальній програмі п'ятикласників з'явився новий обов'язковий предмет. Окрім англійської вони будуть вивчати ще й другу іноземну мову. 64 відсотки школярів обрали для вивчення - німецьку чи французьку. 23 відсотки шкіл викладатимуть у якості другої іноземної - Російську.
Тепер діти не знатимуть не одну, а дві іноземні мови
У рамках рубрики Тема Тижня, ми запитали, Яку мову Ви б обрали як другу іноземну для вашої дитини?

За результатами опитування переважив європейський вектор.

40 відсотків респондентів, які проголосували на нашій веб-сторінці віддали перевагу німецькій мові. 16 відсотків - обрали французьку. 13 відсотків - за вивчення китайської. 10 відсотків учасників опитування вибрали у якості другої іноземної Російську. 7 відсотків - польську. 14 відсотків - вважають, що другою іноземною у школі мала би бути якась більш екзотична мова.

Тему також коментували на веб-сторінці "Голосу Америки" та у мережі Facebook.

Освіта у США починається зі знання мови - порада
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00
- "Напевно, німецьку вибрав. Адже Німеччина - це найбільша європейська країна, яку називають "двигуном Європи". Німецькою мовою також розмовляють в таких високорозвинених країнах як Австрія і Швейцарія", - аргументує свій вибір наш глядач Володимир.

- "Вчив би Арабську. Але навіть пристойне знання англійської дуже змінило моє життя", - каже на нашій веб сторінці Олексій.

- "Для випускника української школи було б вельми непогано знати українську, англійську, російську та німецьку чи польську... чим більше, тим краще!", - каже Ежен з Харкова

- "Тепер діти не знатимуть не одну, а дві іноземні мови", - пише нам у фейсбуці Анатолій Муляр з Білої Церкви

Запрошуємо до дискусії на сторінці «Голосу Америки» у мережі Facebook. Результати опитування та найцікавіші коментарі будуть оголошені у недільному випуску.

XS
SM
MD
LG