Спеціальні потреби

Неприязнь Януковича до Тимошенко шкодить всій Україні - екс-посол США


Неприязнь Януковича до Тимошенко шкодить всій Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Неприязнь Януковича до Тимошенко шкодить всій Україні

Це не юридичне, це політичне рішення, яке мусить прийняти Банкова
"Справа Тимошенко досі має значний вплив на рішення, яке Європейський союз повинен прийняти відносно угоди про асоціацію з Україною. Такі країни ЄС, як Литва та Польща, підтримують ідею підписання цієї угоди якнайшвидше, але на мою думку, більшість країн-членів ЄС, як Німеччина, Франція, Британія, Нідерланди, Швеція все ще думають, що Україна повинна продемонструвати більший прогрес у виконанні умов, які Європейський Союз поставив перед адміністрацією Януковича. Однією з таких умов було припинення практики вибіркового правосуддя. І це в розумінні багатьох країн-членів ЄС означає певний прогрес у справі Тимошенко", - каже колишній посол США в Україні, Стівен Пайфер.

Київ не хоче реформ - колишній посол США
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

На думку Пайфера, якщо Тимошенко не готовий рухатися у справі Тимошенко він може закрити двері до підписання угоди про Асоціацію з ЄС.

Стівен Пайфер каже, що навіть його, людину, яка дуже добре обізнана з тонкощами української політики, здивувало те, як український уряд повівся у справі екс-прем‘єрки.

За словами Пайфера, він не вірив, що Тимошенко сидітиме у тюрмі так довго, тим паче, що такий сценарій завдає більше шкоди Віктору Януковичу, ніж дає вигоди.

"Для мене було дивним, що через персональну неприязнь до Тимошенко, Банкова продовжує ставити себе і Україну у дуже складну ситуацію. Між тим на Україну тисне Росія", - нагошує Пайфер.

Пайфер переконаний, що Янукович через Тимошенко послабив свої позиції у протистоянні з Путіним, адже через справу Тимошенко втратив підтримку Європейського Союзу.

Янукович блефує, потребує підтримки Заходу - Стівен Пайфер
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00
"Президент Путін, не те що хоче відбудувати Радянський Союз, але він хоче встановити дуже тісні зв’язки, які б тримали Україну у сфері впливу Росії. І я думаю це не вигідно президентові Януковичу і він цьому опирається", - розмірковує колишній посол.

За словами Стівена Пайфера, Віктор Янукович дуже скоро буде вимушений щось вирішувати у справі Тимошенко. І ні для кого не секрет, що в нього є усі інструменти, щоб звільнити Тимошенко, якщо він цього захоче.

"Я бачив заяви українських лідерів, що в них немає юридичних механізмів. Але я переконаний, що якщо вони проявлять креативність, вони знайдуть спосіб як звільнити Тимошенко. Це не юридичне, це політичне рішення, яке мусить прийняти Банкова", - зазначає колишній посол США в Україні.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG