Спеціальні потреби

Українцю загрожує 30 років тюрми у США


Українцю загрожує 30 років тюрми у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Українцю загрожує 30 років тюрми у США

Американське правосуддя розшукує українця Михайла Ритікова. Його та 4-х росіян обвинувачують в організації найбільшої хакерської афери в історії США.

З 2005-го по 2012-й рік організована злочинна група нібито-то викрала у провідних торговельних мереж та фінансових установ більше 160 мільйонів номерів платіжних карт та завдала загальних збитків щонайменше у 300 мільйонів доларів. Місцезнаходження Ритікова зараз не відоме.

Ще у 2009-му році ним цікавились українські правоохоронці. Тоді обшуку проведений СБУ у квартирі Одесита та в офісі його компанії «Бастіон Трейд Груп» не виявив нічого компрометуючого Ритікова. Він сам пізніше звернувся до ЗМІ із відкритим листом, який досі можна знайти, наприклад на сайті «Обозрєватєль». У листі, одесит твердив, що займається виключно законною діяльністю і лаяв "помаранчеву хунту", яка вирішила його знищити на прохання американців.
Михайло Ритіков надав хакерам анонімний веб-хостінг, який дозволив злочинцям успішно приховувати свою діяльність
У США одеситу загрожує до 30 років ув’язнення та мільйонний штраф. Окрім цього Ритікову доведеться відшкодувати збитки жертвам злочинів. У четвер він був одним з героїв виступу прокурора штату Нью-Джерсі Пола Фішмана.

"Висунуті у цій справі звинувачення свідчать, що невелика група злочинців несе відповідальність за організацію численних зламів комп’ютерних мереж. Хакери та їх спільники організувала 17 незаконних проникнень, жертвами яких стала фондова біржа НАСДАК, торговельні мережі “JC Penney”, “7 Eleven” та кілька провідних платіжних систем", - заявив прокурор Пол Фішман.

Відповідьно до розподілу праці, який діяв у группі, українець Михайло Ритіков надав хакерам анонімний веб-хостінг, який дозволив злочинцям успішно приховувати свою діяльність протягом багатьох років.

"Сума збитків оцінюється у 300 мільйонів доларів. Це консервативний підрахунок, підтверджені дані про втрати лише 3-х постраждалих компаній. Кінцеві цифри можуть бути значно, значно більшими. Схема роботи злочинців була дуже витонченою і зібрала разом одних з найбільш досвідчених та майстерних хакерів світу", - повідомив у четвер прокурор Нью-Джерсі.

Нині під вартою вже перебувають двоє росіян, яких минулого року затримали у Голандії. Решта – у тому числі українець Ритіков ймовірно переховуються на території Росії та України.
XS
SM
MD
LG