Спеціальні потреби

Глобальний захист прав ЛГБТ та одностатевих шлюбів - на порядку денному Держдепу


Захист прав ЛГБТ - міжнародна політика США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Захист прав ЛГБТ - міжнародна політика США

Зміцнення руху за права геїв та визнання одностатевих шлюбів всередині Америки позначається і на зовнішній політиці Сполучених Штатів. Американський уряд все відчутніше підтримує права геїв в цілому світі. У 2011-му році Білий Дім опублікував президентський меморандум, який вимагає від усіх американських агенцій за кордоном, щоб “гарантовано підтримувати і захищати людські права ЛГБТ” і щороку звітували про досягнутий прогрес.

Нікому не можна завдавати шкоди, незалежно від того, ким він є, чи кого любить
Барак Обама
Обама відомий висловом - “нікому не можна завдавати шкоди, незалежно від того, ким він є чи кого любить". Між тим чимало країн все ще розуміють права людини по-іншому. Десятки країн мають закони, що передбачають кримінальну відповідальність за одностатеві акти між дорослими, які відбуваються за обопільною згодою. Принаймні у п'ятьох країнах людину може бути засуджено до смертної кари за те, що вона – гей. Тож зрозуміло, що позиція США подобається далеко не всім.

Художник і кінорежисер Олександр Каргальцев зараз живе у Нью-Йорку. У рідній Росії його били, над ним збиткувались лише за те, що він гей.


"Я ходив на демонстрації за права геїв на гей прайди, ну вірніше спроби провести такі демонстрації. Поліція заарештовувала учасників. Мене поліцейські побили до крові", - розповідає Олександр.
Борцям за права геїв США надають фінансову та дипломатичну підтримку

США вважають напади на геїв порушення прав людини. Через переслідування на батьківщині Кагальцев та ряд інших біженців отримали політичний притулок в Америці.

Борцям за права геїв США надають фінансову та дипломатичну підтримку. Журналіст гейського видання «Washington Blade», Майкл Лейверс нещодавно брав участь в профінансованому урядом США тренінгу у Колумбії. Він говорив з місцевими активістами про те, як використовувати ЗМІ для тиску на чиновників.

"Не скажеш, що у США все ідеально, але в інших країнах, принаймні в Колумбії, на нас дивляться як на взірець того, як все має бути з правами геїв", - говорить Лейверс.
Всередині США теж є незадоволенні тим, що Америка взяла на себе роль світового лобіста одностатевих шлюбів

Нещодавнє африканське турне президента Обами співпало з ухвалою Верховного суду про визнання перед законом традиційних та одностатевих шлюбів. Виступаючи у Сенегалі, де гомосексуалізм є карним злочином, Обама висловився на підтримку одностатевих шлюбів.

Президент Сенегалу Макі Сал відповів – країна не буде міняти свої закони.

Всередині США теж є незадоволенні тим, що Америка взяла на себе роль світового лобіста одностатевих шлюбів, які заборонені у багатьох штатах. Один з таких критиків – Томас Пітерс з Національної організації підтримки шлюбу.


​"Ми не вважаємо, що змінюючи усталені уявлення можна досягнути рівності. Змінюючи інститут шлюбу держава створює нерівність у суспільстві. Тож ми повністю підтримуємо права геїв – їх не повинні переслідувати за їх уподобання та стиль життя, але і інститут шлюбу ми хотіли би захистити від посягань", - говорить Пітерс.



Між тим активісти переконані, що до прав людини не можна ставитись вибірково і наполягають - право одностатевих пар на шлюб потребує такої ж підтримки з боку США, як і свобода слова.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG