Спеціальні потреби

Обамі порадили звернути увагу на державні закупівлі Януковича, рейдерство та українських піратів


Позитивний торговельний баланс між США та Україною у 2012-му році скоротився на майже 100 мільйонів доларів та склав 584 мільйони доларів. Про це йдеться у доповіді про Перепони для міжнародної торгівлі, оприлюдненій Офісом торговельного представника США.

Об’єм експорту американських товарів до України у минулому році скоротився на 9,4% до 1,9 мільярдів доларів – йдеться у доповіді.

Автори доповіді зазначають, що у 2012-му році імпорт з України до США знизився на 7,2% до 1,4 мільярдів доларів, а загалом Україна посідає 61-е місце за обсягом торгівлі зі США

Водночас прямі інвестиції з Америки в Україну зростають. Так, за доступною на даний час інформацією, у 2011-му вони склали 737 мільйонів доларів. Для порівняння у 2010-му році обсяг прямих американських інвестицій становив 651 мільярд доларів.

Офіс торговельного представника США - це урядова агенція, яка відповідає за розробку рекомендацій щодо торговельної політики для президента США
Доповідь звертає увагу, що запланований урядом України перегляд тарифів на імпортні товари може мати «системні негативні наслідки на багатосторонню торгівлю».

«Більше 125 країн-членів СОТ, включно зі США, висловили серйозне занепокоєння намірами України, а США неодноразово закликали Україну відмовитись від перегляду тарифів», - зазначається у доповіді.

Торговельний представник США також звертає увагу на схвалені Януковичем у 2012-му році «суперечливі зміни» до Закону «Про здійснення державних закупівель», які розширили перелік закупівель, які не потребують проведення відкритого тендера.

Доповідь вказує, що внесені зміни фактично дозволили державним компаніям проводити закупівлі без тендерів.

«Значна частина державних закупівель не підпадає під дію Закону «Про здійснення державних закупівель» і обслуговується на поза конкурсній основі», - говориться у доповіді.

Доповідь про Перепони у міжнародній торгівлі зазначає, що відповідно до статистики МВС України, у 2012-му було здійснено та доведено до суду значно менше арештів за звинуваченням у порушенні авторських прав, ніж у 2012-му році.
Деякі міжнародні інвестори скаржаться, що уряд захищає рейдерів, які мають потужні політичні зв’язки

Доповідь також зазначає, Україна не виконує план дій щодо захисту інтелектуальної власності погоджений у липні 2012-го року на зустрічі між Торговельними представником США та заступником прем’єр-міністра України.

«У квітні 2012-го року Україну Офіс торговельного представника США вніс Україну до особливого підрозділу у переліку країн (“Special 301 report”), які не гарантують достатнього захисту інтелектуальної власності», - нагадує доповідь.

Документ також зазначає, що податкова система України лишається великою перепоною для американських інвесторів.

Доповідь звертає увагу, що Україна продовжує потерпати від рейдерства, рейдери часто мають зв’язки з владою, а уряд не намагається побороти це явище.

«Деякі дослідники стверджують, що протягом кількох останніх років жертвами рейдерів стали тисячі українських компаній», - говорить документ.

«Міжнародні інвестори скаржаться, що уряд захищає рейдерів, які мають потужні політичні зв’язки», - зазначає доповідь.

Офіс торговельного представника США - це урядова агенція, яка відповідає за розробку рекомендацій щодо торговельної політики для президента США.
XS
SM
MD
LG