Спеціальні потреби

Політичний безлад в Італії може обвалити економіку ЄС


Італія може обвалити економіку Європи
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Італія може обвалити економіку Європи

Італія опинилась у політичному тупику після проведення виборів минулого місяця, в результаті яких парламент поділили між собою три фракції. У той же час в Італії продовжується економічна криза, яка загрожує у свою чергу стабільності Єврозони.

Італійці здивували світ і самих себе, розділивши свої голоси майже порівну між - колишнім скандальним прем’єром Сільвіо Берлусконі, ліво-центристською коаліцію та протестним на чолі з колишнім комедійним актором. Нинішній прем’єр-міністр, економіст Маріо Монті, якого поважають на міжнародній арені, отримав лише 10 відсотків голосів.
Рівень безробіття майже 12 відсотків. Вже понад десять років Італія не має економічного зростання. Країна ледве спроможна виплачувати відсотки по своїх заборгованостях

Подружжя на пенсії Ґабріелла Маджіні та Маріо Пецелла були здивовані, як і решта італійців. Вони переживають за свої фінанси, а ще більше за майбутнє своїх онуків.

"Я думаю про майбутнє. І особливого оптимізму воно у мене не викликає. Мені здається, саме така тривога охопила більшість населення Італії", - каже Ґабріелла Маджіні.

І причини для таких настроїв є. Рівень безробіття майже 12 відсотків. Вже понад десять років Італія не має економічного зростання. Країна ледве спроможна виплачувати відсотки по своїх заборгованостях і потребує широкомасштабних реформ для того, щоб знову стати конкурентоспроможною. А тепер ще і парламент став недієздатним.

"Це, на мій погляд, найгірший результат, найгірший сценарій, якого тільки можна було очікувати", - коментує професор економіки Нікола Боррі.

Професор економіки Нікола Боррі каже, що навіть якщо уряд буде сформовано, він не буде здатний робити необхідні кроки, щоб відживити італійську економіку та таким чином покласти край розмовам про можливість колапсу Єврозони.

"Ми опинимось у ситуації, коли просто політично буде майже неможливо обслуговувати наш національний борг. Ви прекрасно розумієте, якщо Італія вирішить припинити виплати по своїх заборгованостях, це, на мою думку, означатиме кінець Єврозони", - говорить професор.

Європейські лідери роблять все, щоб цього не сталося. Італійський експерт Андреа Марджетлетті вірить, що його країна справиться з економічною, а тепер також і політичною кризою.

"Ми повинні дослідити ситуацію, та знайти ефективний, так званий «італійський шлях», - зауважує аналітик Андреа Марджетлетті.

Професор Боррі такий оптимізм не розділяє:

"Коли ми говоримо про «італійський шлях» ми маємо на увазі досягнення певної політичної домовленості, яка тим не менш не передбачає реформ. Мені такий шлях зовсім не до вподоби".

Такий сценарій не подобається і Ґабріеллі та Маріо, пенсії яких залишаються незмінними у той час, коли ціни ростуть, що суттєво позначається на житті навіть таких відносно заможних людей, як вони.

"Дня нас і для більшості італійців це стало просто жахливою несподіванкою", - зауважує пенсіонерка.

Однак за умов нездатності парламенту працювати у нормальному режимі зробити це буде важко. Тим часом, мало хто сподівається на особливі зміни принаймні до нових виборів, які можуть відбутися вже до кінця цього року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG