Спеціальні потреби

Паперові комп'ютери обіцяють через 5-10 років


Паперові комп'ютери обіцяють через 5-10 років
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00

Паперові комп'ютери обіцяють через 5-10 років

Сьогодні у Лас-Вегасі завершилась чотириденна щорічна Виставка споживчої електроніки, на якій світові виробники представляють громадськості свої новинки. Загальна площа виставкових приміщень CES перевищує 32 футбольних поля та становить майже сто вісімдесят тисяч квадратних метрів. Цього року у заході взяли участь 3000 компаній, а представлені ними цікавинки примусили забути навіть про те, що захід проігнорували творці iPhone, компанія Apple та корпорація MicroSoft. Натомість свої продукти у Лас-Вегасі представили Samsung Electronic, Intel, NVIDIA, LG Electronics та Polaroid. Цього року на виставці особливо помітними були величезні надтонкі екрани, інноваційні компактні екрани, покликані змінити наше уявлення про використання комп’ютеру в офісі, та технології медичного спрямування.

Тепер ключове бажання покупця - не отримати наймодніший гаджет, а мати пристрій, який добре взаємодіє з іншими приладами та зручний у користуванні.
Експерт Скотт Стейнберг
"Ви можете зробити так, щоб люди разом насолоджувалось перевагами майбутнього та спільними зусиллями звели до мінімуму проблеми, які воно принесе", - Колишній президент США Біл Клінтон звертається до учасників щорічної виставки споживацької електроніки у Лас-Вегасі.

Він закликає до відповідальності. Присутні кивають головами. Тренд цьогорічної CES – дати користувачу більше за менші гроші.

"Ціни падають, продуктивність пристроїв зростає, і це радикально змінює те, як ми використовуємо електронні пристрої і наші очікування від них. Тепер ключове бажання покупця - не отримати наймодніший гаджет, а мати пристрій, який добре взаємодіє з іншими приладами та зручний у користуванні", - каже експерт Скотт Стейнберг.

Ось, наприклад британська компанія Plastic Logic бачить комп’ютер майбутнього, як набір екранів-листків, які вільно гнуться та взаємодіють один з одним. Ніяких більше важких коробок на столі, чи під ним, та екрану перед вашими очима. Все замінить купа тонюсіньких екранів, які важко відрізними від звичайного паперу.

"Ми поєднали екран з датчиками згинання, датчиками руху та створили фактично «паперовий» комп’ютер, робота з яким нагадує те, як ми поводимось із паперами на столі", - каже Роел Вертегаал розробник прототипу "паперового" комп'ютера.

Користувачі зможуть передавати файли з одного екрану на інший прикладаючи їх одне до одного, створювати більший екран просто складаючи кілька листків разом та багато іншого.

"Якщо я доторкнусь до цього екрану, він покаже мені і-мейл. Щоб відповісти, я зігну листок. Мене просять відправити фото дитини – так я просто притисну аркуш з фото до аркушу з і-мейлом", - пояснюю розробник.

Прототипи комп’ютерів майбутнього ще плутаються у дротах, але за словами розробників, за 5-10 років комп’ютери будуть виглядати точнісінько як листки паперу.

Інша цікава новинка виставки навпаки прагне зменшити кількість паперу у житті людини. Довідки, рецепти, висновки лікарів, довгі очікування на прийом спеціаліста, до якого ще треба доїхати. У компанії Health Spot обіцяють, що у майбутньому отримати консультацію лікаря та рецепт можна буде у спеціальних кіосках доступних в кожній аптеці. Ось як це буде виглядати.

"Зараз ми активуємо деякі пристрої, щоб визначити ваш стан. Будь-ласка, приставте апарат до ока, я проаналізую ваші показники та поставлю діагноз", - звертаєть з екрану лікар.
Найпомітнішими на CES є нові ігрові пристрої, чудернацькі масажери та керовані дистанційно іграшки, призначені для домашніх улюбленців
Розробники кажуть, що такі кіоски дозволять забезпечити доступ до кваліфікованих спеціалістів та вчасної та дешевої медичної допомоги.

"Нестача кваліфікованих спеціалістів - це реальна проблема, тож важливо як ми використовуємо час цих спеціалістів", - пояснює Стів Кешман з компанії Health Spot.

Але очевидно, що рушієм розвитку електроніки будуть не лише високі мотиви. Цілком очікувано найпомітнішими на CES є нові ігрові пристрої, чудернацькі масажери та керовані дистанційно іграшки, призначені для домашніх улюбленців.

На виставці не обійшлося і без прозаїчних навушників. Новинка прикметна лише тим , що створена за участі групи Motorhead. Автор не приховує – хоче грошей своїх фанатів.

Що ж, бажання заробити керує всіма винахідниками та новаторами. І вам доведеться вирішувати, хто з них більше заслуговує на ваші зароблені важкою працею гроші.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG