Спеціальні потреби

Верховний Суд США розгляне конституційність одностатевих шлюбів


Верховний Суд США розгляне конституційність одностатевих шлюбів
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00
Direct link

Верховний Суд США розгляне конституційність одностатевих шлюбів

Верховний суд США оголосив, що наступного року розгляне дві справи, які стосуються питання конституційності одностатевих шлюбів. Цього моменту давно чекали як прихильники руху за права геїв та лезбіянок так і опоненти.

Рішення Конституційного суду, ймовірно поставить крапу у тривалій суперечці з приводу того, що є шлюбом і хто може перебувати у шлюбі. У першій справі 83-ри річний Еді Віндсор оскаржує федеральний закон, у якому шлюб визначається виключно як союз між чоловіком та жінкою. Верховний суд вирішить, чи відповідає це визначення конституції і чи може шлюб бути союзом між двома чоловіками чи двом жінками.

«Я вважаю, що гомосексуальні пари повинні мати право одружуватися»
Барак Обама, ПРЕЗИДЕНТ США
У другій справі Верховний суд скаже, чи можуть окремі штати визначати що є шлюбом і видавати відповідні закони, які забороняють або дозволяють одностатеві шлюби.

Громадська думка з приводу одностатевих шлюбів зазнала трансформації за короткий період. Дев‘ять штатів уже визнають одностатеві шлюби. Навіть президент США змінив свою думку:

«Я вважаю, що гомосексуальні пари повинні мати право одружуватися», - заявив Барак Обама.

Прихильники цього руху кажуть, що лиш хочуть, аби у одностатевих пар були такі ж соціальні права як і у традиційних подружжів – наприклад право приймати рішення у разі хвороби партнера, право на спадок, ті ж самі податкові пільги і право усиновлення дітей.

Опоненти посилаються на традиційне визначення шлюбів як базового елементу побудови суспільства, який буде зруйнований якщо геям та лесбійкам дозволять одружуватися.
XS
SM
MD
LG